ALUMNI VŠB-TUO

Ještě nejste členem Alumni sítě? Ideální čas to změnit!
animace

Karta absolventa VŠB-TUO

Studentské slevy i po 26. narozeninách? Žádný problém. Zahoďte propadnutý ISIC a pořiďte si radši Kartu absolventa.

 
Proč se stát členy Alumni

Jste u nás poprvé? Nechce se vám pátrat po všech informacích? Máme pro vás TOP 5 výhod, proč být členem naší absolventské sítě. Přidejte se.

Časopis 2/2018

Začtěte se do našeho časopisu plného zajímavého dění na naší univerzitě.


Pavel Andráško: Správný hasič by se neměl bát

Vítězem soutěže "Hasič roku" je student naší Fakulty bezpečnostního inženýrství.
info-image

Pavel Andráško je studentem navazujícího programu oboru Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu. Letos se stal vítězem soutěže Hasič roku a na plný úvazek pracuje jako profesionální hasič u hasičského sboru v Českém Těšíně.

Pavel se po maturitě na gymnáziu přihlásil na 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy do Prahy. Vždycky ho bavila biologie i fyzika, nakonec ale přešel na Fakultu bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. „Vždycky mě zajímala medicína, integrovaný záchranný systém, armáda, policie, hasiči, i proto jsem si vybral tuto fakultu,“ přibližuje své rozhodnutí Pavel. Na jedné z přednášek se seznámil se spolužákem, který se věnoval požárnímu sportu a ten ho nalákal na trénink. „Už při prvním výjezdu jsem zjistil, že tohle je to, co chci dělat,“ dodává. Školu i práci se mu daří skloubit, navazující magisterské studium už ale dělá dálkově. „Školu mám v pátek a jsem tam docela dlouho, ale s prací se to skloubit dá. Po dvaceti čtyřhodinových službách máme dva dny volno,“ říká.

Do soutěže ho přihlásila kamarádka a mladší bratr, který se také věnuje požárnímu sportu, nijak zvlášť se na ni ale nepřipravoval. Už loni se stal Hasičem roku absolvent Fakulty bezpečnostního inženýrství naší univerzity. A protože se s Pavlem znali a Pavel ho podpořil na Facebooku, možná to byl impulz k tomu, aby ho jeho bratr a kamarádka přihlásili.  

Pavel je členem Hasičského záchranného sboru v Českém Těšíně a také Sboru dobrovolných hasičů v Českém Těšíně – Stanislavicích. A jaké vlastnosti by měl mít správný hasič? „Je to těžká otázka. Myslím si, že by se neměl bát, i když je strach zdravá věc,“ zamýšlí se Pavel. Jeho cílem je momentálně dodělat školu. A kde se vidí za deset let? Stále u hasičského sboru.


© 2019 VŠB-TU Ostrava