Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2021!

GISÁČEK 2018

Již od roku 1998 se pravidelně na VŠB - Technické univerzitě Ostrava koná studentská konference GISáček pořádána Katedrou geoinformatiky Hornicko-geologické fakulty.

Již od roku 1998 se pravidelně na VŠB – Technické univerzitě Ostrava koná studentská konference GISáček pořádána Katedrou geoinformatiky Hornicko-geologické fakulty. Konference je určená studentům vysokých škol v oblasti geoinformatiky, kteří zde mají možnost prezentovat výsledky svých odborných studentských prací. Pro studenty je tato akce dobrou příležitostí, jak představit své práce a dovednosti porotě, která je složená ze zástupců z akademické i soukromé sféry, čímž zároveň mohou získat kvalitní zpětnou vazbu a navázat kontakty pro budoucí spolupráci.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 17 studentů z pěti českých vysokých škol. Na konferenci zazněla spousta zajímavých příspěvků zabývajících se například zpracováním a analýzami prostorových dat získaných pomocí geoinformačních technologií jako jsou bezpilotní letecké prostředky či GPS, tvorbou vlastních aplikací a socioekonomickými analýzami.

Vítězem v kategorii diplomové práce se stala Petra Linhartová s prací „Big GeoData na příkladu dat z mobilních telefonů“ (Katedra geoinformatiky, VŠB-TUO), v kategorii bakalářské práce Barbora Kočvárová s prací „Časoprostorová analýza cenové mapy Olomouce 1993–2017“ (Katedra geoinformatiky, Univerzita Palackého v Olomouci). Pořadatelé by touto cestou rádi poděkovali porotě a sponzorům konference, kteří věnovali do soutěže zajímavé ceny pro studenty.

Vloženo: 9. 4. 2018