Platnost příspěvku skončila 26. 12. 2020!

Technika jde na dřeň!

VŠB - Technická univerzita Ostrava se rozhodla zvýšit povědomí a počet dobrovolníků v registru dárců kostní dřeně.

Nemoc se na věk nedívá. Každoročně u nás onemocní stovky lidí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se "jeho" dárce kostní dřeně nenajde. Z toho důvodu se VŠB – Technická univerzita Ostrava rozhodla zvýšit povědomí a počet dobrovolníků, kterým nejsou lhostejné lidské osudy. Proto se díky akci „Technika jde na dřeň!“ zapojily všechny fakulty a na Mikuláše 6.12.2018 získaly nově registrované potenciální dárce:

Fakulta stavební – 19 zaregistrovaných

Fakulta elektrotechniky a informatiky – 8 zaregistrovaných

Fakulta bezpečnostního inženýrství – 29 zaregistrovaných

Ekonomická fakulta – 33 zaregistrovaných

Fakulta strojní spolu s Fakultou materiálově-technologickou a Hornicko-geologickou – 103 zaregistrovaných

Dali tak naději na život přesně 192 lidem! Všem patří velký obdiv a poděkování.

Celá akce byla realizována pod záštitou rektora VŠB-TUO prof. RNDr. Václava Snášela, CSc., za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR, Alma Mater, studentské organizace Younie, Českého národního registru dárců dřeně a Fakultní nemocnice Ostrava.

Děkujeme také sponzorům: FITESS RESPECT Ostrava Poruba, ESCAPE GAME - ATOMOVÝ KRYT Bohumín, BOWLING SKY s.r.o. Ostrava Poruba, Radegastovna - Moravská Ostrava, AQUACENTRUM Bohumín.

Vloženo: 6. 12. 2018