Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2021!

Francouzskému velvyslanci se líbila dynamičnost Ostravy i kraje

VŠB – Technická univerzita Ostrava hostila v úterý 15. ledna významnou návštěvu. Do porubského kampusu zavítal francouzský velvyslanec v ČR Roland Galharague.

VŠB – Technická univerzita Ostrava hostila v úterý 15. ledna významnou návštěvu. Do porubského kampusu zavítal francouzský velvyslanec v ČR Roland Galharague.

Pan velvyslanec dorazil do Centra nanotechnologií, odkud se přesunul do IT4Innovations národního superpočítačového centra, kde mu prof. Tomáš Kozubek a Dr. Dominik Legut představili to, jak superpočítač pracuje. Pan velvyslanec pak představil oblasti spolupráce. Hovořil i o mobilitách pro výzkumníky, kteří mohou jet do Francie a pracovat v tamějších laboratořích. „Společně budeme například vypracovávat teze pro studenty doktorských programů,“ dodal pan velvyslanec. Organizovat budeme společně workshopy, například v oblasti nanotechnologií, on sám by chtěl do budoucna pořádat workshop o umělé inteligenci.

Naši odborníci mu představili své práce a výzkumy, doc. Kamil Postava spolupráci v oblasti spinové fotoniky, jmenovat ale můžeme také terahertzovou optiku Martina Mičici či spolupráci se Sorbonnskou univerzitou. Pan velvyslanec navštívil také laboratoře optické spektroskopie. Na naší univerzitě se mu velmi líbilo. „Zapůsobila na mě energičnost nejen Ostravy, ale také kraje,“ řekl pan velvyslanec. Zajímavé pro něj bylo zejména to, jak se průmyslový region mění na post-průmyslový.

Vloženo: 15. 1. 2019