Platnost příspěvku skončila 28. 2. 2023!

Majáles se přesouvá do centra

Studenti VŠB – Technické univerzity a Ostravské univerzity spolu letos uspořádají už 25. ročník Majálesu. A protože je to ročník jubilejní, přináší pár změn.

Studentská organizace younie (dříve Stavovská unie studentů), která Majáles pořádá, přišla s novou grafikou a také novým místem, kde se bude tato oblíbená akce konat. Z industriálních Dolních Vítkovic se přesouvá na Slezskoostravský hrad. „Hlavním důvodem změny je především touha vrátit se ke studentským kořenům a neutíkat do vlny komerce, která je často spojována právě s Dolními Vítkovicemi,“ řekli organizátoři ke změně místa. Neméně důležitým důvodem je pro ně i kulturní oživení centra Ostravy.

Těšit se můžete na čtyři scény, na třicet vystoupení, tradiční průvod, majálesovou tramvaj a následnou after party. V rámci první stage, Colliery Crossfit Ostrava Stage vystoupí například kapely Poetika, Puding paní Elvisovej nebo John Wolfhooker. Druhá stage bude hostit třeba Malalatu nebo Ventolina. Na své si přijdou i milovníci electro hudby poslední scéna bude patřit Younii. Vstupenky na Majáles, který se bude konat 17. května 2019, se prodávají od února do dubna, a to buď přes internet, nebo na distribučních místech, mezi něž patří například na naší univerzitě, v oblíbeném Co Kafe, v Colliery Crossfit Ostrava Stage či v jedné z poboček Momentu! Doprovodný program Majálesu začne už na začátku dubna. Line-up ještě není kompletní, proto je na co se těšit!

Grafika: younie

Vloženo: 21. 2. 2019