Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2020!

Další ročník Tržiště nápadů je tady, zapojte se i vy

Už příští čtvrtek 21. března se uskuteční sedmý ročník Tržiště nápadů a o nejlepším nápadu můžete rozhodnout hlasováním i vy.

Mladí vynálezci z 5 ostravských základních škol zaplní ve čtvrtek 21. března atrium Centra podpory inovací VŠB – Technické univerzity Ostrava. Před odbornou porotou i návštěvníky představí své inovace a vynálezy, které vznikaly v průběhu roku v rámci programu Třída vynálezců.

Tímto pětidenním kreativním programem z dílny univerzitního oddělení Popularizace prošlo za sedm let existence již  přes 1200 dětí, které vytvořily více než 400 unikátních nápadů jako například posuvný přechod pro chodce či mechanický oblek. Hlavním posláním programu je probudit v dětech kreativní myšlení i zájem o vědu a techniku. Obliba Třídy vynálezců roste každým rokem, a to jak ze strany škol, tak i ze strany veřejnosti.

Ve velkém finále se ve čtvrtek soutěžní týmy školáků opět poměří před odbornou porotou a publikem. Každý tým se u svého prezentačního stanoviště pokusí zaujmout představením svého vynálezu.  Porota pak ocení nejlepší vynálezy hned ve třech kategoriích, a to nejlepší nápad, nejlepší technické zpracování a nejlepší prezentace.

I vy se můžete zapojit do hlasování o speciální Cenu publika, pokud si přijdete mezi devátou a desátou hodinou dopoledne prohlédnout vystavené vynálezy! Z hlasovacích lístků bude vylosován jeden hlasující, který získá drobné dárkové věcné ceny.

A jaký bude program letošního Tržiště nápadů?

9.00 –   9.10     Zahájení prezentací

9.10 – 10.15     Prezentace vynálezů