Platnost příspěvku skončila 30. 10. 2023!

Zahájení Landscape festivalu v Ostravě

Zahájení sedmého ročníku Landscape festivalu se bude odehrávat v amfiteátru „ukrytém“ za ostravským domem kultury v Sadech Dr. Milady Horákové.

Nenechte si ujít kapely PORTLESS, WWW neurobeat a PSYCHONAUT! Začátek doprovodného programu je naplánován na středu 29. 5. v 18 hodin, kapely vystoupí ve čtvrtek 30. 5. 2019 od 17 hodin.

Festival vnese po dobu následujících čtyř měsíců do veřejného prostoru města více než 30 site-specific instalací a intervencí předních českých i zahraničních architektů a umělců. Má za cíl iniciovat a podporovat mezioborovou interakci. Na programu festivalu se objeví výstavy, happeningy, přednášky, diskuze, workshopy a konference.

Letošní ročník Landscape festivalu se zabývá pěší a cyklo prostupností města. Byly vybrány lokality okolo historického centra Ostravy, jež návštěvníka nutí přemýšlet nad jednotlivými bariérami či dalšími možnostmi propojování jednotlivých městských obvodů. Z Moravské Ostravy zvolená trasa návštěvníka povede do tří směrů – na Mariánské Hory, Vítkovice a Slezskou Ostravu. Mnoho míst na trase má potenciál stát se významným jádrem budoucího kulturního a společenského života.

Festival pořádá Galerie Jaroslava Fragnera ve spolupráci se Statutárním městem Ostrava a K2N LANDSCAPE. Koná se pod záštitou Moravské Ostravy a Přívozu,  Slezské Ostravy a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Většina akcí festivalu je pro veřejnost zdarma. Více na webu

V rámci festivalu jsou ještě naplánovány tyto akce:

29. 5. v 18.00 happening

Vyhlídka s EGOÉ na haldě Ema

30. 5. v 17.00 zahájení a koncert

Slavnostní zahájení festivalu

Portless, WWW, Psychonaut

6. – 7. 6. happening

Malování žáků Základní umělecké školy na protihlukovou stěnu

11. 6. v 18.00 vernisáž

Otevření výstavy Infrastruktura u nádraží Ostrava - střed

19. 6. v 17.00 debata