Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2023!

Na co se můžete těšit na Majálesu?

Studentská událost letního semestru je po roce zase tady. A tentokrát se sejdeme na hradě!

Už 17. května otevře Májáles brány Slezskoostravského hradu. Těšit se můžete na čtyři hudební scény, dvanáct hodin hudby a nesčetně vystoupení - zahraje a zazpívá Poetika, MIG 21, Ben Cristovao, Sto zvířat, Ventolin, Platonic a spousta další.

Na Majálesu najdete i stanoviště VŠB-TUO, kde je připraven velmi zajímavý a bohatý program. Zábavnou formou vám představíme, co vlastně děláme. Připravili jsme si pro vás geotechnickou mapu Ostravy či stavebnici tunelu. Určitě se zastavte i na poznávačce paneláků či siluet měst nebo Brownfieldově kvartetu. Vyzkoušíte si i brýle na simulaci opilosti a účinku tvrdých drog. Pokud chcete být na Majálesu za rebela, zhotovíme vám i dočasné tetování. A protože máme na univerzitě i Konfuciovu třídu, ukážeme vám nejen kaligrafii, ale dokonce vás naučíme vás psát vaše jméno čínskými znaky. Krom toho vám ukážeme, kolik cukru se nachází v různých nápojích a filtrovat budeme červené víno.

Pro milovníky sladkého máme cukrovou vatu a na své si přijdou i kávomilci - na Hrad s sebou bereme fluidní pražírnu kávy, takže si v naší chill zóně můžete nejen odpočinout, ale také vychutnat šálek dobrého espressa. Kdo by nepotřeboval nabít energií! Krom toho vám ukážeme, kolik cukru se nachází v různých nápojích a filtrovat budeme červené víno.

Pokud jste fanoušci ekologie, určitě si přijďte pomalovat plátěný batůžek, u kterého se kreativně vyřádíte. A pro všechny podnikání chtivé máme připraveno business pexeso, které vám napoví.

Na památku vám vytiskneme i fotku z Majálesu, odlijeme vám i něco pěkného ze sádry.

Zkrátka - báňská hrou!

Vloženo: 14. 5. 2019