Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2023!

Můj Werk

Naši univerzitu jsme představili 900 žákům v třinecké WERK ARÉNĚ.

V úterý 7. května 2019 prošlo naší „univerzitou nanečisto“ v třinecké hokejové hale WERK ARÉNA 900 sedmáků ze ZŠ Třinecka. Vyzkoušeli si technické hračky a připravené aktivity strojařů, stavařů, geologů, kybernetiků, ekonomů, materiálových a bezpečnostních inženýrů. Mezi plněním úkolů v „posluchárnách“ přímo na hokejové ploše si mohli také odpočinout řešením hlavolamů na studentských kolejích, výtvarnou prací v ateliéru nebo tělocvičně, kde šlapáním na rotopedech vyráběli elektrickou energii. Velký úspěch měly také fyzikální a chemické pokusy s našimi studenty v „laboratoři“.

„Univerzita nanečisto“ je tradičním doprovodným programem soutěže Můj werk, která informuje žáky škol o činnosti Třineckých železáren. Naši univerzitu, jako nedílnou součást procesu vzdělání a profesního růstu, prezentuje tým popularizace a studenti VŠB-TUO.

Vloženo: 17. 5. 2019