Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 7. 2023!

České akademické hry 2019 úspěšné pro VŠB-TUO

Výborných výsledků dosáhla výprava sportovců-studentů VŠB-TUO, do Brna odjela v počtu 95 startujících a vybojovala pět titulů akademických mistrů ČR a další medaile!

Tituly akademických mistrů ČR se mohou pochlubit florbalisté, dva tituly získal  Marek Chrascina v atletice (5000m a 3000 m.př.), orientační běžec Jakub Glonek ve sprintu a na střední trati přidal bronz,  tenisté Hadrava s Bugelem ve čtyřhře, Hadrava přidal navíc bronz ve dvouhře. Stříbrné medaile vybojovali atleti Kratochvíl ve skoku o tyči a Vrzala v běhu na 5000m, beachvolejbalistka Faltínová, plavkyně s ploutemi  Lenka Kokešová vybojovala hned tři stříbrné na tratích 50, 100 a 200 m, dvě bronzové medaile vybojoval ve šplhu Ladislav Hruška (4,5 m a 8 m lano), bronz přidalo také družstvo futsalistů, cyklistka MTB Klára Kubínová a atleti Prus na 5000m a Lampa na trati 400m. Celková  bilance sportovců VŠB-TUO je 5 zlatých, 6 stříbrných a 8 bronzových medailí, k tomu dalších pět umístění na 4.-6.místě.

V bodovací soutěži univerzit se VŠB-TU Ostrava celkově umístila na 7.místě se 45,5 bodem, celkem bodovalo 36 univerzit z celé ČR. Prestižní bodování  vyhrála UK Praha se 12 body, 2.místo obsadila MU Brno 115 bodů, třetí skončilo pořádající VUT Brno se 108 body.

Text: Mgr. Jiří Žídek

Vloženo: 1. 7. 2019
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností