Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2023!

VŠB-TUO oslavila svých 170 let na univerzitním festivalu Art & Science

Ve čtvrtek 5. září se široké veřejnosti z celé Ostravy představila VŠB – Technická univerzita Ostrava v rámci svého festivalu Art & Science. Jen dopoledne proudilo kampusem univerzity téměř 4000 dětí a dospělých. Na Art & Science se také slavilo – univerzita byla založena před 170 lety.

Po deváté hodině se otevřely pomyslné brány do kampusu univerzity a děti mířily od stánku ke stánku a objevovaly, co si pro ně jednotlivé katedry, fakulty a pracoviště připravily. Naše obory poznávaly podle profesí, kterým se po absolvování školy mohou věnovat.

Návštěvníci festivalu se mohli dozvědět něco o nesmrtelné oceli, vyrazili více než 2000 mincí, kreslili nebo poznali hornictví v barvách. Nahlédnout ale mohli i do studentské formule a podívali se na první vytištěnou koloběžku na světě. Naši studenti a vědci malým a velkým přiblížili robotiku a digitalizaci, ukázali, že peníze nejsou věda a kdo snil o kariéře agenta FBI, měl díky naší nejmladší fakultě splněno. Líbily se i výbuchy v tunelu či práce studentů architektury.

Součástí festivalu bylo i několik výstav – například Svět FEI zblízka, Meteor 55 let anebo výstava, kterou připravili naši zaměstnanci k 170 letům univerzity. Odpolední a večerní program patřil hudbě – na univerzitním festivalu Art & Science vystoupil například Jaroslav Uhlíř s kapelou, orchestr VŠB – Technické univerzity Ostrava či Monkey Business. Organizátoři si pro návštěvníky připravili překvapení v podobě dortu a malého ohňostroje.  „Věříme, že se lidem festival Art & Science líbil a že se budeme v kampusu univerzity potkávat dalších minimálně 170 let,“ dodává rektor univerzity prof. RNDr. Václav Snášel, CSc.

Vloženo: 6. 9. 2019