Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2023!

Léto na univerzitě patřilo také dětem s hendikepem

Univerzita vytvořila v rámci společenské odpovědnosti i letos v létě zázemí pro realizaci příměstského technického tábora pro nadané děti s poruchou autistického spektra.

Dvanáct chlapců a jedna dívka ze sdružení Adam – autistické děti a my se v průběhu srpnového týdne zúčastnily vybraných vědecko-technických programů.

Pod vedením lektorů z pracovišť Fakulty strojní VŠB-TUO si z lega vyrobili autonomního robota,  dozvěděli se o tom, jak a kde bezpečně létat s dronem, vyzkoušeli si 3D tisk. Na Fakultě stavební absolvovali workshop z GeoGebry. Mimořádné znalosti z oblasti IT technologií projevily děti při přednášce o kyberbezpečnosti pod vedením lektora Filipa Řezáče. V programu nechyběla ani zážitková hra, výlet Stezkou v oblacích a táborák. „Jsme rádi, že mají děti možnost  i v létě navštívit pracoviště technické univerzity a věnovat se tomu, co je baví a naplňuje,“  říká Marie Gerdová ze sdružení ADAM, které týdenní program na univerzitě financuje. V rámci technických aktivit se děti s poruchou autistického spektra také nenásilně učí potřebným sociálním a komunikačním dovednostem.

Vloženo: 9. 9. 2019