Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2020!

Setkání akademiků v Banskej Štiavnici 2019

Dne 20. 11. 2019 se v Banskej Štiavnici konalo Setkání akademiků 2019. Jedná se o tradiční akci, kde se sejdou nástupnické univerzity první báňské akademie v Banskej Štiavnici a společně uctí její založení.

Dne 20. 11. 2019 se v Banskej Štiavnici konalo Setkání akademiků 2019, kterého se zúčastnili studenti a zástupci Hornicko-geologické fakulty, VŠB-TUO.

Součástí ceremonie je slavnostní uvítání v kostele sv. Kataríny, kde panovnička Marie Terezie provede historickou rekonstrukci přečtením zakládací listiny Banskej Akademie. Následuje položení věnců nástupnickými univerzitami a nakonec slavnostní průvod na bývalou Bánskou Akademii.

Vloženo: 22. 11. 2019
Útvar: HGF - Hornicko-geologická fakulta