Platnost příspěvku skončila 1. 11. 2020!

VŠB-TUO se prezentovala na výstavě e-SALON 2019

Od čtvrtka 14. listopadu do neděle 17. listopadu se konala výstava e-SALON 2019, které se účastnila i VŠB-TUO. Během čtyř dnů prošlo výstavou téměř 25 000 návštěvníků a vedle naší univerzity se jí účastnilo i přes sto dalších vystavovatelů. Téma e-mobility je pro odborníky a širokou veřejnost stále zajímavějším tématem.

Společný stánek pod hlavičkou VŠB-TUO představila Fakulta materiálově-technologická společně s centrem ENET. K vidění byla například modelová ukázka vlastního prototypu systému Vehicle to Home, který umožňuje nejen nabíjení elektromobilu, ale také jeho vybíjení, což slouží k napájení sítě rodinného domu. Tento prototyp měniče byl vyvinut v rámci projektu Technologické agentury České republiky, Epsilon.

Fakulta materiálově-technologická představila na výstavě e-SALON StudentCar. Do Prahy tak přivezla své sportovní elektrické kupé StudentCar SCX s koncepcí čtyř pohonných jednotek a také výukovou stavebnici e-Buggy 4x4. Každé kolo elektrické buginy je poháněno elektromotorem s vlastním kontrolérem. K vidění byl i stavebnicový systém pro akumulaci elektrické energie, který je tvořen kogenerační jednotkou spalující CNG, bateriovou jednotkou, solárními panely. Ovládání systému obsahuje prvky rozšířené reality. Designové bateriové jednotky umožňují instalaci v interiéru domu.

K vidění byly také nejnovější elektrické modely vozů, vozítek, letounů, návštěvníci mohli nahlédnout do tajů supervýkonné dobíjecí technologie, zábavu přinesl i exhibiční závod vodíkových modelů autíček a jízdu s vodíkovými speciály. Proběhl také sraz automobilů značky Tesla, synchronizované mávání křídly, testovací jízdy elektrických kol, motorek, elektromobilů a dalších vozítek. Lidé mohli navštívit také naučné přednášky a diskuze.

Vloženo: 6. 12. 2019