Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2021!

Po rekordních výhrách pomýšlí basketbalisté VSK VŠB Ostrava na návrat do I. ligy

Dosavadní průběh soutěžního ročníku 2019/20 přináší příznivcům basketbalu při VSK VŠB Ostrava naději na návrat do I. ligy.

Po 16. kole se vyhřívají ostravští hráči na prvním místě tabulky, což jim téměř jistě zaručuje umístění v první čtyřce po konci základní části. Tým, který před sezónou posílil o kvalitní a zkušené hráče se zkušenostmi z nejvyšší soutěže můžu Michala Paláta a Ondřeje Šika, předvádí rychlý a moderní basketbal, který mnohdy potěší i fanoušky soupeře.

Vysokoškoláci se mohou pyšnit i unikátní sérií tří zápasů v řadě, kdy svému soupeři vstřelili více než 100 bodů. Rekordní byla rovněž výhra nad ještě loni prvoligovým týmem UP Olomouc, který ostravští borci rozstříleli o 61 bodů v poměru 119:58. Závěr základní části přinese vrchol v podobě utkání s týmem Valašského Meziříčí, který by mohl být přímým soubojem o prvenství po základní části. Tým kolem hrajícího trenéra Miroslava Pacuta, několikanásobného nejlepšího střelce soutěže a donedávna ještě i pedagoga na VŠB-TU Ostrava, má letošní sezónu rozehranou velmi dobře.

Týmu se oproti předchozím ročníkům vyhýbají až na výjimky vážnější zranění a tak se již mezi ostravskou sportovní veřejností diskutuje o možném návratu vysokoškoláků do I. ligy, ze které před čtyřmi lety smolně sestoupili po porážce v posledním zápase sezóny v Novém Jičíně o jeden bod z trestných hodů 3 vteřiny před koncem zápasu.

Řada hráčů pamatujících tento okamžik v týmu stále působí a za práci a vzornou reprezentaci VSK VŠB Ostrava nejen v tomto ročníku II. ligy by si postup zasloužili. Přijďte podpořit naše basketbalisty ve zbývajících zápasech sezóny a pomozte jim i svými hlasivkami dotáhnout letošní snažení k postupu!

Trenéři A týmu:

Ing. Radim Rojek