Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

VŠB-TUO má Reného, sochu z elektroodpadu

VŠB-TUO má Reného, sochu z elektroodpadu
Začátek září je na VŠB – Technické univerzitě Ostrava každoročně spjat s festivalem Art & Science. Téma letošního ročníku se mělo týkat tématu recyklace a upcyklace. I když kvůli nejasné situaci kolem konání velkých akcí festival neproběhl, aspoň malá část programu zůstala.

Na Fakultě elektrotechniky a informatiky byla odhalena nová socha z elektroodpadu, na které fakulta spolupracovala s Institutem environmentálních technologií, firmou Navzdory a umělcem Igorem Hanečákem.

 

Součástí programu univerzitního festivalu krom hudebních vystoupení a představení vědy VŠB-TUO bylo také odhalení sochy Reného, který je celý z elektroodpadu. René byl 3. září v 9:30 odhalen alespoň jejím studentům a zaměstnancům ale i všem zájemcům, kteří se na něj dojdou na FEI podívat. Najdete ho ve vestibulu hned u hlavního vchodu do fakulty. „Jeho příběh se začal psát už dávno, v době, kdy se používaly všechny ty kalkulačky, notebooky, klávesnice nebo mobily či další elektrická zařízení, ze kterých je vytvořen,“ říká o soše rektor univerzity Václav Snášel a dodává: „Téma recyklace a zpracování odpadu se úzce týká několika pracovišť naší univerzity. Naším cílem je také ale edukovat veřejnost. Je potřeba si uvědomit, že každá věc, když doslouží, může mít i jiné další využití a přemýšlet nad tím už u jejího nákupu.“

 

 

René měří téměř 2,5 metru. Jedná se o interaktivní sochu sedícího člověka, která je tvořena elektroodpadem. Autorem sochy je Igor Hanečák, který na ní pracoval společně s firmou NAVZDORY s.r.o.

 

 

 

Vloženo: 3. 9. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět