Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Setkání spřízněných pracovišť 2020

Setkání pracovišť akademické a průmyslové sféry u příležitosti oslav 70 let Fakulty strojní, VŠB-TU Ostrava.

U příležitosti oslav 70 let Fakulty strojní, Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava uspořádala Katedra konstruování akci pod názvem "Setkání spřízněných pracovišť 2020". Místem konání byl ve dnech 1. - 3. září 2020 Horský hotel Excelsior v katastru obce Horní Lomná, který najdete v příjemné lokalitě Beskyd nedaleko města Jablůnkov.

Setkání, jehož hlavním cílem bylo udržování a rozvíjení úzkých vztahů a vazeb s kolegy napříč akademickou, ale také průmyslovou sférou, a to jak z České republiky, tak dalších regionů východní Evropy, volně navázalo na akci z roku 2015, kdy se podobné setkání konalo u příležitosti oslav 65 let FS, VŠB-TU Ostrava.

Dá se s nadsázkou říci, že účast s ohledem na dnešní složitou dobu předčila naše očekávání. Ze známých důvodů jsme očekávali "pouze" komorní setkání, ale nakonec jsme zaregistrovali celkem 44 účastníků, mezi kterými byli zástupci 6 univerzit (z toho 4 zahraničních), 9 spolupracujících firem a také 16 kolegů z VŠB-TU Ostrava.

Vloženo: 7. 9. 2020
Útvar: 340 - Katedra konstruování