Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Bývalý student a současný zaměstnanec VŠB-TUO ve finále o cenu pro zahraničního absolventa

Náš absolvent Artem Chesalkin byl vybrán mezi finálovou šestici soutěže Ceny DZS v kategorii STUDY IN pro zahraničního absolventa. Soutěž je zaměřena na absolventy celého studijního programu, kteří prokázali úspěch ve svém oboru či jiným výjimečným způsobem přispívají k šíření dobrého jména českého školství. Cílem soutěže je ukázat prostřednictví příkladu dobré praxe možnosti uplatnění zahraničních absolventů po vystudování české vysoké školy.

Artem se na VŠB-TUO dostal z ruské Chemicko-technologické univerzity D. Mendělejeva v Moskvě, kde dokončil magisterské studium v oboru chemického inženýrství. Poté nastoupil na doktorské studium programu procesního inženýrství na Fakultě materiálově-technologické, který dokončil v roce 2019.

V této oblasti se zaměřoval na vodíkové technologie a jejich využití jako zdroje energie v dopravě a průmyslu. Již během studií nastoupil na pozici výzkumného pracovníka v laboratoři vodíkových technologií Centra ENET. V průběhu studia vyjel na pracovní stáže do McPhy Energy ve Francii a na Aalborg University v Dánsku.

Příprava slitin hydridu kovu pro skladování vodíku (během mobility v McPhy Energy France).

Vyhlášení konečných výsledků soutěže je očekáváno do konce kalendářního roku.

Vloženo: 7. 10. 2020