Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 14. 2. 2021!

Doktorandi VŠB-TUO se učí od špičkových odborníků

Doktorandi VŠB-TUO se učí od špičkových odborníků
Projekt Geothermal Energy in Special Underground Structures je podpořen z prostředků programu Horizont 2020.

VŠB – Technická univerzita Ostrava vede coby koordinátor konsorcium evropských partnerů spolupracujících v oblasti geotermální energie. Projekt Geothermal Energy in Special Underground Structures (GeoUS) je podpořen z prostředků programu Horizont 2020. Program Horizont 2020 je největším programem v EU a financuje mezinárodní projekty podporující výzkum, vývoj a inovace. Univerzita v současné době vede 2 takové projekty.

Na projektu GeoUS společně pracují výzkumníci z Fakulty elektrotechniky a informatiky, Fakulty stavební a Hornicko-geologické fakulty. Partnery projektu jsou Fraunhofer Gesellschaft für angewandte Forschung e.V. ze SRN a University of Vaasa z Finska.

Projekt má část svých aktivit zaměřenu na mladé výzkumníky. Jednou z prvních vzdělávacích akcí byly semináře vedené partnery. S ohledem na omezené možnosti cestování proběhly všechny aktivity v roce 2020 formou videokonferencí. Dvě z nich zajistili zástupci výzkumného Fraunhoferova institutu v Německu. Témata „Scientific presentation writing and speaking“ a „Leadership“ byla představena v uplynulých týdnech všem zájemcům z řad doktorandů. První z nich byl zaměřen na základy projektové činnosti, přípravy podkladů a projektové žádosti. Druhý byl zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností doktorandů, kteří v malých skupinách spolupracovali a následně představili výsledek své práce ostatním účastníkům.

„Doktorandi VŠB-TUO získají účastí v projektu cenné zkušenosti. Zdokonalí se ve svých oborech a zapojí se do přípravy publikací a mezinárodních projektů. Až to bude možné, vyjedou na špičková pracoviště našich partnerů do SRN a Finska,“ vysvětlil vedoucí projektu doc. Ing. Jiří Koziorek, Ph.D. z FEI VŠB-TUO.

 „Webináře jsou zaměřeny na rozvoj dovedností studentů potřebných ke studiu a vědecké práci ve všech směrech. V průběhu kurzů se studenti naučili zlepšit své dovednosti při psaní vědeckých prací, jak vytvořit prezentace, jak mluvit na veřejnosti či připravit základ návrhu nového projektu. Webinář byl velkým přínosem především pro studenty, ale také pro přítomné zaměstnance. Zúčastnili se ho jak doktorandi VŠB-TUO, tak i našich partnerů,“ uvedla po semináři Ing. Karolína Gaiová, doktorandka Katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství FEI VŠB-TUO.

Projekt GeoUS je financovaný programem Evropské unie Horizont 2020 (Grant Agreement 856670).

Autor textu: JUDr. Michaela Vráželová, Ph.D., LL.M.

Vloženo: 11. 1. 2021
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 450 - Katedra kybernetiky a biomedicínského inženýrství
Zpět