Platnost příspěvku skončila 28. 2. 2022!

„Běžec na lyžích i finanční manažer musejí být vytrvalí,“ říká nejlepší finanční ředitel na Slovensku, absolvent EKF VŠB-TUO, Daniel Bekeš

Finančním ředitelem roku 2020 se na Slovensku stal Daniel Bekeš, absolvent oboru Finance na Ekonomické fakultě VŠB – Technické univerzity Ostrava. Jak na svá studia vzpomíná, co pro něj znamená ocenění v anketě CFO roku a co radí studentům, kteří se chtějí stát finančními manažery?

Daniel Bekeš absolvoval obor Finance v roce 2007 a dodnes ve svém oboru využívá znalostí, které se v průběhu studia na Ekonomické fakultě VŠB-TUO naučil, zejména firemních a mezinárodních financí, mikroekonomie a makroekonomie. „Věnoval jsem se auditu, takže dodnes využívám i své znalosti, které se týkají kalkulací a rozpočtu, připravuji profit plány,“ říká Daniel Bekeš na začátek. Především předměty zaměřené na finance jej velmi bavily. Už po střední škole věděl, že chce studovat ekonomii a finance zejména. „VŠB – Technickou univerzitu Ostrava jsem si vybral pro svá vysokoškolská studia právě kvůli oboru, město jako takové mám rád, žil jsem tady ještě dva roky po škole,“ vzpomíná.

Aktivní byl i mimo školu – věnoval se sportu, univerzitu reprezentoval v běhu. Právě sport mu pomáhá relaxovat. „Sportuji, abych se cítil dobře v práci a měl energii. Běžec i finanční manažer musí být vytrvalí. Nejde mít jen krátkodobé cíle, nemůžete něco oběhnout, ořezat. Je velmi důležité si nastavit cíle, a když to nejde, nevzdávat se. Je třeba vidět ten cíl, vítězství. Soustředit se na něj a jít si za ním,“ vysvětluje Daniel Bekeš. Běhá stále, ke sportu vede i své tři děti.

I díky tomu se minulý rok stal nejlepším finančním ředitelem na Slovensku. Ocenění si váží. „Je to pro mě radost, je to osobní ocenění za mou práci, na druhou stranu ale je to i zodpovědnost. Stále chci dělat zodpovědný byznys,“ přibližuje. Jeho běžný pracovní den začíná poradou, týkající se nejen financí, ale také pandemie covid-19. „Díky ocenění mám nově na starosti nejen Embraco Slovakia, ale také celou Evropu – máme závody v Rakousku, Itálii a Rumunsku S kolegy řešíme, co je třeba udělat, teď pracujeme na rozpočtu pro budoucí rok.“ Studentům a absolventům VŠB – Technické univerzity Ostrava, kteří by se chtěli vydat stejným směrem jako on, doporučuje Daniel Bekeš, aby se nebáli riskovat, aby získávali zkušenosti. „Dneska jako finanční ředitelé nebudete řešit jen účetnictví, musíte mít otevřené oči a přehled o ostatních odděleních, umět mluvit jejich řečí,“ uzavírá Daniel Bekeš.

Vloženo: 10. 2. 2021