Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2022!

VŠB-TUO patří prvenství mezi českými univerzitami v oblasti problematiky čistých a dostupných energií

VŠB – Technická univerzita Ostrava se již potřetí objevila ve světovém žebříčku Times Higher Education Impact Rankings, který srovnává a hodnotí univerzity z hlediska aktivit v rámci Cílů udržitelného rozvoje tzv. SDGs (sustainable development goals), jenž jsou definovány Organizací spojených národů.

Podle nejaktuálnějšího žebříčku, který THE zveřejnilo 21. dubna 2021, se VŠB-TUO dostala v kategorii Čistých a dostupných energií mezi TOP 300 světových univerzit a v rámci ČR jí patří prvenství.  Hodnocen je nejen výzkum v oblasti energetiky, ale také společenský závazek informovat širokou veřejnost o energetické účinnosti a čistých a dostupných energií.

V celkovém hodnocení, tvořeném ze tří nejlépe hodnocených SDG + povinného SDG 17, se naše univerzita umístila na sdílené pozici 601.–800.

Poslední vydání tohoto žebříčku přináší hodnocení 1 117 univerzit z 94 zemí a regionů, což je o 349 institucí více než v předchozím roce.  V rámci ČR bylo do celkového hodnocení zařazeno 7 univerzit, tj. o dvě instituce více než v roce 2020 – nově zapojenými univerzitami jsou Univerzita Karlova a Masarykova univerzita.

Umístění VŠB-TUO v oblasti mezinárodních žebříčků udržitelného rozvoje lze považovat za dílčí úspěch, neboť reflektuje pozornost, kterou naše univerzita směřuje k problematice společenské odpovědnosti.

Vloženo: 27. 4. 2021