Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2022!

VŠB-TUO odhalila tapiserii Průmyslová krajina

VŠB – Technická univerzita Ostrava v pátek 1. října slavnostně odhalila tapiserii Průmyslová krajina od J. T. Strýčka, která nově zdobí Zasedací místnost rektora (místnost D206). Jedná se o další dílo z univerzitní sbírky umění, VŠB-TUO jej zapůjčilo město Orlová.

Tapisérie je dílem od současného ředitele gobelínky ve Valašském Meziříčí, výtvarníka Jana Timothea Strýčka s námětem Průmyslová krajina. Vznikla v roce 1982 v Orlové. „Téma je abstraktní, ale průmysl a jeho spojení s krajinou tam je a celé dílo je velmi působivé,“ vysvětluje prorektor pro rozvoj a investiční výstavbu doc. Ing. et Ing. František Kuda, CSc. V díle najdeme jak motiv hornictví a hutnictví, tak i geologie. Tento druh díla naše sbírka nemá a motiv zapadá do oblasti techniky.

Vernisáž se konala za přítomnosti rektora VŠB-TUO, prof. RNDr. Václava Snášela, CSc., autora tapisérie Jana Timothea Strýčka a starosty města Orlová Mgr. Miroslava Chlubny.

Starosta Orlové Mgr. Miroslav Chlubna, autor gobelínu Jan Timotheus Strýček a rektor VŠB-TUO prof. RNDr. Václav Snášel, CSc.
Vloženo: 1. 10. 2021