Platnost příspěvku skončila 2. 3. 2024!

Tvůj profil na k+portálu rozhodne

Chceš získat pracovní zkušenosti ve studovaném oboru už během vysoké? Správně vyplněný profil v k+portálu ti v tom pomůže. Proč?

Čas od času, jedeme nějakou kampaň. Naposledy na konci letního semestru 2022. Proč jsme se rozhodli promovat k+ portál? Jde o seznamku pro studenty, čerstvé absolventy a zaměstnavatele. Je tu už přes rok. Jak určitě úplně všichni ví, tak díky k+ portálu mají studenti a zaměstnavatelé možnost a prostor, jak se vzájemně interaktivně propojit. Jak si k sobě najít toho pravého nebo tu pravou… Do tohoto krásného světa ale vstupují jisté proměnné.  Je to (snad) lenost studentů, kteří si nevyplňují profily, (určitě) zoufalství zaměstnavatelů a celková situace na trhu práce… Vysvětlím.

V současné chvíli je nabídek práce více než těch, co by tu práci mohli dělat. To se projevuje v zoufalství zaměstnavatelů, kteří jsou „nuceni“ oslovovat už juniory, tedy studenty a čerstvé absolventy. Takže - na rovinu – lidi co většinou nemají pracovní návyky a je s nimi více práce než užitku. Jako fakt.  No a studenti to zoufalství cítí. Vědí o něm. Hlášku „Nějakou práci si najdu kdykoli a hned“ slyšíme na kariérku častěji než špatnou předpověď počasí.  Ale pozor, světe div se, v tomto máte lidi fakt pravdu. Je tu jedno podstatné „ale“. Nejde totiž přece o to najít si „nějakou“ práci. Jde o to, najít si práci, kterou chci. Práci, která mě bude naplňovat, dávat mi smysl. Nikdo přece nechce pracovat 8 hodin v kanclu a pak další 4 hodiny doma a já nevím ještě co. No jo, takovou práci ale už musíte hledat. Takovou práci si nenajdete „…kdykoli a hned“! V tom je to jádro pudla!

Proto nebuďte líní a vyplňte si svůj profil na k+ portálu. Protože největší opruz pro recruitery je, že se nějakému studentovi zalíbí nabídka boží firmy v k+ portál, zareaguje na ni, ale ve svém profilu nemá nic vyplněno. Komu pak zavolají? Někomu, kdo má vyplněný profil, nebo někomu, kdo ho vyplněný nemá?

Modelový případ.

1.       Vyskočí na tebe inzerát na ředitele zeměkoule. Boží!

2.       Řekneš si: „Fajn to chci!“

3.       Klikneš v k+ portálu na tlačítko „Mám zájem" (pozn. Pořád jsme u dvou kliků myši)

4.       Čekáš na odpověď, protože „Práci si najdeš kdykoli“ a vezmou tě hned, že?

5.       Furt čekáš a povím ti tajemství – čekat budeš a budeš a budeš a …

Mám otázku za 100 bodů. Poslal/a bys někdy někomu prázdné CV. CV, kde by bylo jen jméno, telefon, mejl a maximálně fakulta? Počkej si….NE. Tak proč to děláš v k+ portálu. Kampaň #nastoprocent vznikla mimo jiné a hlavně proto, abychom studentům řekli, že pokud reagují na nějakou nabídku spolupráce, musí mít svůj profil v k+portálu vyplněný. Třeba ani ne tak na 100%, ale alespoň na 80%! Takže nebuďte líní, kopněte do vrtule a jděte si vyplnit profil. Navíc, pokud si budete svůj profil pravidelně aktualizovat, vytvoříte si už během studia své kariérní portfolio, což vám usnadní práci při hledání zaměstnaní v budoucnu. Nebudete pak muset lovit v paměti co, kde, kdy jak a proč. Prostě si to vyexportujete z k+ portálu.

Mějte se krásně
David z kariérka