ALUMNI VŠB-TUO

Ještě nejste členem Alumni sítě? Ideální čas to změnit! Nová adresa nebo e-mail? Aktualizujte své údaje a zůstaňte v kontaktu.

Absolvent měsíce listopadu '17

Absolventem měsíce listopadu se stal pětinásobný mistr světa a profesionální hasič Lukáš Novák.

Motivační povídání s Petrem Koukalem

Přijďte si poslechnout životní příběh nejlepšího badmintonisty a olympionika.

Karta absolventa VŠB-TUO

Jako studenti jste mohli využívat řady výhod a slevových programů. Protáhněte si to i po skončení studia s KARTOU ABSOLVENTA.

 

 
Proč se stát členy Alumni

Jste u nás poprvé? Nechce se vám pátrat po všech informacích? Máme pro vás TOP 5 výhod, proč být členem naší absolventské sítě. Přidejte se.


Novým hasičským generálem byl jmenován absolvent Vladimír Vlček

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v sobotu 28. října 2017 u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu do generálské hodnosti plk. Ing. Vladimíra Vlčka, Ph.D.

Přepis z: Parlamentní listy

Plukovník Vlček patří mezi zkušené krajské ředitele Hasičského záchranného sboru ČR s dostatkem teoretických znalostí i potřebných praktických zkušeností získaných výkonem funkcí na okresní, krajské i celostátní úrovni. Při své práci využívá technický způsob myšlení, který doplňuje velmi dobrými organizačními a řídícími schopnostmi. V rámci sboru požívá přirozené autority a je považován za předního odborníka v oblasti požární ochrany a integrovaného záchranného systému.

Plk. Vlček má za sebou i celou řadu zahraničních zkušeností. Působil jako velitel vyhodnocovacího a koordinačního týmu Monitorovacího a informačního střediska Evropské unie po ničivém zemětřesení a tsunami v Japonsku a Jordánsku. K dalším zahraničním misím patřila Namibie a Tádžikistán.

Plk. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D. absolvoval inženýrské i doktorandské studium na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě. U Hasičského záchranného sboru ČR působí již 34 let. V letech 1993 až 1995 zastával dokonce nejvyšší funkci - byl vrchním požárním radou Ministerstva vnitra. Patnáct let působil jako náměstek krajského ředitele pro integrovaný záchranný systém a operační řízení.  Roku 2016 se stal ředitelem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.


© 2017 VŠB-TU Ostrava