Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Kartu absolventa získá pouze ten absolvent, který je registrován v Absolventské síti Alumni, vyplní žádost, řádně zkontroluje zadané údaje a v případě žádosti o plastovou kartu uhradí poplatek 150 Kč. Digitální průkaz je zdarma.

Absolventi, kteří za své vynikající studijní výsledky obdrží červený diplom, rokem 2016 počínaje, mají nárok na získání plastové Karty absolventa zdarma. Podmínkou je podání žádosti o Kartu absolventa do půl roku po ukončení studia (po státnicích). Po této lhůtě nárok na Kartu absolventa zdarma zaniká.

Kartu absolventa mohou získat také zaměstnanci VŠB-TUO, kteří jsou absolventy VŠB-TUO. Karta absolventa však nenahrazuje zaměstnanecký průkaz.

Digitální průkaz

Poskytovatelem digitálního průkazu je společnost GTS Alive, s.r.o. (vydavatel mezinárodních průkazů ISIC, ITIC v ČR).

Jakmile ověříme vaši žádost o digitální průkaz, obdržíte na e-mailovou adresu zadanou při registraci do Alumni zprávu s informacemi o čísle průkazu a způsobu, jak ho aktivovat v aplikaci. V mobilní aplikaci Alive App, kterou si stáhnete v App Store nebo Google Play, si vytvořte svůj profil Alive a digitální průkaz se vám automaticky zobrazí. Platnost průkazu je formálně nastavena od data vydání do konce kalendářního roku, avšak po dobu členství v Alumni se vždy automaticky prodlouží o další rok.

Při uplatnění AliveID u partnerů stačí průkaz zobrazit v aplikaci nebo v okamžiku nákupu na e-shopu zadat číslo průkazu.

Digitální průkaz 1 Digitální průkaz 2

Plastový průkaz

Plastový průkaz potřebujete, pokud chcete využívat Knihovnu VŠB-TUO, tisknout, skenovat, kopírovat na univerzitě, chodit do menzy nebo se připojovat na Wifi Eduroam. Po úspěšném procesu autentizace absolventa a provedené platbě bude žádost předána ke zpracování Kartovému centru VŠB-TUO. Absolvent bude o vystavení průkazu informován e-mailem. Protože se jedná o průkaz, který využijí absolventi jen zde na VŠB-TUO, průkaz si musí absolvent vyzvednout osobně v Kartovému centru VŠB-TUO oproti předložení jiného osobního dokladu.

Místo osobního odběru

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
17. listopadu 2172/15
708 00 Ostrava-Poruba

Kartové centrum
místnost A 148, A 149 (přízemí budovy A - rektorát)

Plastový průkaz