Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Užívejte si výhody, protože jste absolventi VŠB-TUO.

Kurz LEADERSHIP se slevou 10%

Máte zájem rozvinout své schopnosti a dovednosti v oblasti vedení lidí? Přihlaste se do nového kurzu LEADERSHIP EKF. Čeká Vás šest dní interaktivní výuky a sdílení osvědčených postupů s lektory, jakými jsou Rostya Gordon-Smith, Ivana Watson, Hana Caltová a další.

Zjistěte více

Výhodně ve formě

Léto je za dveřmi, vylaďte si formu do plavek! S katedrou tělesné výchovy a sportu si udržíte fyzičku pod vedením profesinálních instruktorů. Permanentky do univerzitního fitcentra a na všechny cvičební lekce – pro Vás absolventy – za studentské ceny!

Zjistěte více

Služby Knihovny VŠB-TUO zdarma

Chcete využívat služby univerzitní knihovny i po skončení studia? S Kartou absolventa máte přístup k informačním zdrojům zdarma. Stačí se pouze zaregistrovat a můžete se vrhnout do čtení.

Zjistěte více

Online všude tam, kde frčí Eduroam

Buďte online kdykoliv přijdete na univerzitu. Využijte WiFi připojení v síti EDUROAM a surfujte na internetu nejen na VŠB-TUO, ale také na dalších univerzitách v ČR a celé Evropě.

Zjistěte více

Ještě blíže ke hvězdám - Planetárium

Navštivte Planetárium Ostrava za zvýhodněnou cenu a užijte si vesmírné zážitky při pohledu na hvězdnou oblohu ve sférickém kině, při představeních a prohlídce Experimentária.

Zjistěte více

Na nové vědomosti není nikdy pozdě s U3V

Osvojte si nové poznatky a využijte 10% slevu jednotlivých fakult (HGF, FMT, EKF, FS, FBI) na všeobecné, zájmové a neprofesní vzdělávání vysokoškolské úrovně v rámci Univerzity 3. věku VŠB-TUO.

Zjistěte více

Celoživotní vzdělávání výhodněji

Centrum celoživotního vzdělávání VŠB-TUO nabízí 10% slevu na krátkodobé i rekvalifikační kurzy v oblasti IT, grafiky a videa, apod., které jsou vhodné také pro seniory a ženy na mateřské dovolené.

Zjistěte více

Kurzy HR Akademie se slevou 10 %

Chcete se dozvědět více o řízení lidí a navázat nové kontakty? Neváhejte a přihlaste se do pestré nabídky prakticky zaměřených kurzů HR Akademie, které jsou lektorovány odborníky s bohatou praxí v lokálních i globálních firmách.

Zjistěte více

Ubytujte se v hotelu Garni s 5% slevou

Využijte 5% slevu na ubytování, včetně snídaně, v tříhvězdičkovém hotelu Garni v areálu vysokoškolských kolejí. Hotel je ideálním řešením pro účast na akcích pro absolventy, pracovní či soukromý pobyt, svatbu, večírek nebo obchodní jednání.

Zjistěte více

Kopírujte, tiskněte a skenujte přímo na univerzitě

Využijte Kartu absolventa ke kopírování, tisku nebo skenování textů, obrázků nebo jiných materiálů. Stačí na kartu vložit peníze a pak už jen přiložit ke čtečce zařízení, která jsou rozmístěna po celé univerzitě.

Zjistěte více

Kurz LEADERSHIP se slevou 10%

Kurz Leadership je určen všem, kteří aktivně pracují na svém rozvoji a mají zájem o prohloubení znalostí, schopností i praktických dovedností v oblasti řízení sebe sama i druhých. Získáte nástroje nejen k efektivnějšímu vedení podřízených, ale též k vlastnímu úspěchu v práci. Podíváme se na to, jak, kdy a kde můžete vést lidi kolem sebe, jak budovat vztahy a důvěru, jak efektivně řídit změny ve firmě, jak úspěšně komunikovat, jak minimalizovat stres atd. Výuka je vedena velmi interaktivní formou, kdy účastníci z různých společností obohacují kurz různými zkušenostmi a pohledy.

Kurz poběží od konce února 2019 a výuka bude realizována v budově Ekonomické fakulty na Havlíčkově nábřeží 38 v Ostravě.

Kontakt:
Ing. Eva Králíková, tel.: 597 322 056, e-mail: eva.kralikova@vsb.cz

Katedra tělesné výchovy a sportu

V areálu VŠB kousek od kolejí můžete pravidelně navštěvovat fitcentrum stejně jako lekce jógy, aerobiku, tabaty či jiného kardio cvičení. Vše je přístupné za studentské ceny, které si mohou užívat i absolventi. Nezáleží na tom, kdy jste absolvovali! Stačí si jen koupit permanentku na vrátnici bývalé staré menzy (Po-Pá 14:00-19:00), kde se současně nachází i areál sportoviště a můžete být ve formě neustále. Nezapomeňte se prokázat kartou absolventa.

Adresa staré menzy:
Studentská 1/1770, Ostrava-Poruba, 700 32

Otevírací hodiny fitcentra, kde přístup pro absolventy odpovídá právě těm, co mají studenti:
https://www.vsb.cz/713/cs/o-katedre/fitness-centrum/

Knihovna VŠB-TUO

Chcete využívat služby univerzitní knihovny i po skončení studia? S Kartou absolventa máte přístup k informačním zdrojům zdarma. Stačí se pouze zaregistrovat a můžete se vrhnout do čtení. Výpůjčky se řídí platným Knihovním a výpůjčním řádem.

Kontakt:
https://knihovna.vsb.cz/

Přístup k WiFi připojení v síti EDUROAM

Buďte online kdykoliv přijdete na univerzitu. Využijte WiFi připojení v síti EDUROAM a surfujte na internetu nejen na VŠB-TUO, ale také na dalších univerzitách v ČR a celé Evropě. Aby uživatel VŠB-TUO mohl využívat služeb sítě EDUROAM, musí mít nastaveno tzv. wifi heslo. Návod pro konfiguraci naleznete na našem dokumentačním portále IDOC.

Přihlašovací jméno je nutné uvádět ve formátu login@vsb.cz, tedy např. abc123@vsb.cz. Login naleznete na Vaší Kartě absolventa.

Mapa pokrytí

Planetárium Ostrava

Navštivte Planetárium Ostrava za zvýhodněnou cenu pro absolventy. Užijte si vesmírné zážitky při pohledu na hvězdnou oblohu ve sférickém kině, při jedinečných audiovizuálních představeních a prohlídce Experimentária, kde si můžete vyzkoušet např. skok na Měsíci nebo si sáhnout na tornádo. Zlevněné vstupné mohou využít dvě osoby.

Ceník

Kontakt:
http://planetarium.vsb.cz/

Univerzita 3. věku

Univerzita 3. Věku není jen o vzdělávání, ale také k naplnění volného času seniorů a navazování nových kontaktů. Proto neváhejte a vyberte si z nabídky studijních oborů organizovaných fakultami: www.vsb.cz/cs/chci-studovat/dalsi-vzdelavani

Hornicko-geologická fakulta
Kontakt: Ing. Martina Polášková, tel.: 597 325 392, e-mail: martina.polaskova@vsb.cz

Fakulta materiálově-technologická
Kontakt: Ing. Eva Švecová, Ph.D., tel.: 597 323 133, e-mail: eva.svecova@vsb.cz

Fakulta strojní
Kontakt: Ludmila Staňková, tel.: 597 323 107, e-mail: ludmila.stankova@vsb.cz

Ekonomická fakulta
Kontakt: Ing. Marcela Palochová, Ph.D., tel.: 597 322 239, e-mail: marcela.palochova@vsb.cz

Fakulta bezpečnostního inženýrství
Kontakt: Ing. Zuzana Mihulová, tel.: 597 322 851, e-mail: zuzana.mihulova@vsb.cz

Centrum celoživotního vzdělávání

Centrum celoživotního vzdělávání nabízí 10% slevu na krátkodobé i rekvalifikační kurzy v oblasti IT, grafiky, videa, apod., které jsou vhodné také pro seniory a ženy na mateřské dovolené. Budete mít k dispozici vlastní skripta a téměř ke všem kurzům byla natočena videa. V učebnách je k dispozici bezbariérový přístup.

Kontakt:
http://kurzy.vsb.cz
Ing. Petr Červenka, tel.: 596 993 203, e-mail: petr.cervenka@vsb.cz

HR Akademie

Kurzy HR Akademie I, HR Akademie II a kurz Řízení lidí pro liniové manažery jsou prakticky zaměřené kurzy z oblasti managementu lidských zdrojů. Jsou výjimečné tím, že jsou lektorovány personálními manažery s dlouholetou praxí a opravdu bohatými profesními zkušenostmi.

Cílovými skupinami kurzů jsou linioví manažeři, personální manažeři a studenti různých oborů vysokých škol. Součástí kurzu HR Akademie I pro studenty jsou odborné stáže ve firmách. Kurzy jsou garantovány Ekonomickou fakultou VŠB-TU Ostrava a Svazem průmyslu a dopravy ČR. Absolventi kurzů obdrží certifikát vydaný Ekonomickou fakultou. Certifikát obdrží účastníci i za absolvování jednotlivých modulů.

Výuka probíhá v budově Ekonomické fakulty na Havlíčkově nábřeží 38 a v Ostravě.

Kontakt:
https://www.ekf.vsb.cz/pkm/cs/hr-akademie/
Ing. Eva Králíková, tel.: 597 322 056, e-mail: eva.kralikova@vsb.cz

Hotel Garni Ostrava

Využijte 5% slevu na ubytování, včetně snídaně, v tříhvězdičkovém hotelu Garni v areálu vysokoškolských kolejí. Hotel je ideálním řešením pro účast na akcích pro absolventy, pracovní či soukromý pobyt, svatbu, večírek nebo obchodní jednání. Hotel Garni Vám nabízí nejen širokou škálu služeb a moderní vybavení, ale také individuální a profesionální přístup.

Kontakt:
www.hotelvsb.cz
Ing. Jan Stoniš, tel: 596 996 155, e-mail: hotel@vsb.cz

Kopírujte a tiskněte a skenujte přímo na univerzitě

Využijte Kartu absolventa ke kopírování, tisku nebo skenování textů, obrázků nebo jiných materiálů. Stačí na kartu vložit peníze a pak už jen přiložit ke čtečce zařízení, která jsou rozmístěna po celé univerzitě. Popis služby, ceník a rozmístění zařízení a další potřebné informace k využívání této služby naleznete zde.