Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Absolventům VŠB-TUO nabízí univerzita spoustu výhod. 

* Pro čerpání univerzitních benefitů označených * potřebujete plastovou Kartu absolventa. 

Specializační studia s 10% slevou

Specializační studia s 10% slevou

Ústav oceňování majetku Ekonomické fakulty VŠB-TUO nabízí absolventům slevu 10 % na specializační vzdělávání Oceňování nemovitých věcí, Oceňování podniků nebo Oceňování movitých věcí. Studium je určeno pro všechny zájemce o vykonávání činnosti znalce a odhadce v oblasti oceňování majetku.

Zjistěte více

Specializační studia s 10% slevou

Po úspěšném ukončení obdrží absolvent Osvědčení o absolvování studia, na jehož základě může požádat o živnostenské oprávnění pro vázanou živnost v předmětu podnikání „Oceňování majetku“. Dále absolventi studia Oceňování nemovitých věcí mohou na Ústavu oceňování majetku získat po tří leté praxi certifikaci, kterou vyžadují zejména bankovní ústavy.

Kontakt:
https://www.ekf.vsb.cz/ustav-ocenovani-majetku

Knihovna VŠB-TUO

Služby Knihovny VŠB-TUO zdarma*

Chcete využívat služby univerzitní knihovny i po skončení studia? S Kartou absolventa máte přístup k informačním zdrojům zdarma. Stačí se pouze zaregistrovat a můžete se vrhnout do čtení.

Zjistěte více

Knihovna VŠB-TUO

Chcete využívat služby univerzitní knihovny i po skončení studia? S Kartou absolventa máte přístup k informačním zdrojům zdarma. Stačí se pouze zaregistrovat a můžete se vrhnout do čtení. Výpůjčky se řídí platným Knihovním a výpůjčním řádem.

Kontakt:
https://knihovna.vsb.cz/

Kopírujte, tiskněte a skenujte přímo na univerzitě

Kopírujte, tiskněte a skenujte přímo na univerzitě*

Využijte Kartu absolventa ke kopírování, tisku nebo skenování textů, obrázků nebo jiných materiálů. Stačí na kartu vložit peníze a pak už jen přiložit ke čtečce zařízení, která jsou rozmístěna po celé univerzitě.

Zjistěte více

Kopírujte a tiskněte a skenujte přímo na univerzitě

Využijte Kartu absolventa ke kopírování, tisku nebo skenování textů, obrázků nebo jiných materiálů. Stačí na kartu vložit peníze a pak už jen přiložit ke čtečce zařízení, která jsou rozmístěna po celé univerzitě. Popis služby, ceník a rozmístění zařízení a další potřebné informace k využívání této služby naleznete zde.

Přístup k WiFi připojení v síti EDUROAM

Online všude tam, kde frčí Eduroam*

Buďte online kdykoliv přijdete na univerzitu. Využijte WiFi připojení v síti EDUROAM a surfujte na internetu nejen na VŠB-TUO, ale také na dalších univerzitách v ČR a celé Evropě.

Zjistěte více

Přístup k WiFi připojení v síti EDUROAM

Buďte online kdykoliv přijdete na univerzitu. Využijte WiFi připojení v síti EDUROAM a surfujte na internetu nejen na VŠB-TUO, ale také na dalších univerzitách v ČR a celé Evropě. Aby uživatel VŠB-TUO mohl využívat služeb sítě EDUROAM, musí mít nastaveno tzv. wifi heslo. Návod pro konfiguraci naleznete na našem dokumentačním portále IDOC.

Přihlašovací jméno je nutné uvádět ve formátu login@vsb.cz, tedy např. abc123@vsb.cz. Login naleznete na Vaší Kartě absolventa.

Mapa pokrytí

Stravování na VŠB-TUO

Stravování na VŠB-TUO*

S Kartou absolventa si můžete zajít na oběd do menzy. Stačí na kartu vložit peníze a vybrat si z nabídky menzy, bufetů nebo třeba pizzerie.

Zjistěte více

Stravování na VŠB-TUO

Informace ke vkladu peněz na kartu najdete na webu Kartového centra. Jídlo si pak můžete objednat na dotykovém terminálu, které jsou umístěny v přízemí menzy na sloupech naproti vstupu, v průchodu z budovy K a také na FAST a FBI. Kartou pak můžete platit také v bufetech, samoobsluze a pizzerii.

Obědy pro absolventy jsou bez dotace.

Hotel Garni Ostrava

Ubytujte se v hotelu Garni s 5% slevou

Využijte 5% slevu na ubytování, včetně snídaně, v tříhvězdičkovém hotelu Garni v areálu vysokoškolských kolejí. Hotel je ideálním řešením pro účast na akcích pro absolventy, pracovní či soukromý pobyt, svatbu, večírek nebo obchodní jednání.

Zjistěte více

Hotel Garni Ostrava

Využijte 5% slevu na ubytování, včetně snídaně, v tříhvězdičkovém hotelu Garni v areálu vysokoškolských kolejí. Hotel je ideálním řešením pro účast na akcích pro absolventy, pracovní či soukromý pobyt, svatbu, večírek nebo obchodní jednání. Hotel Garni Vám nabízí nejen širokou škálu služeb a moderní vybavení, ale také individuální a profesionální přístup.

Kontakt:
hotel.vsb.cz
Ing. Jan Stoniš, tel: 596 996 155, e-mail:

Planetárium Ostrava

Ještě blíže ke hvězdám - Planetárium

Navštivte Planetárium Ostrava za zvýhodněnou cenu a užijte si vesmírné zážitky při pohledu na hvězdnou oblohu ve sférickém kině, při představeních a prohlídce Experimentária.

Zjistěte více

Planetárium Ostrava

Navštivte Planetárium Ostrava za zvýhodněnou cenu pro absolventy. Užijte si vesmírné zážitky při pohledu na hvězdnou oblohu ve sférickém kině, při jedinečných audiovizuálních představeních a prohlídce Experimentária, kde si můžete vyzkoušet např. skok na Měsíci nebo si sáhnout na tornádo. Zlevněné vstupné mohou využít dvě osoby.

Kontakt:
http://planetarium.vsb.cz/

Katedra tělesné výchovy a sportu

Výhodně ve formě

S Institutem tělesné výchovy a sportu si udržíte fyzickou kondici pod vedením profesionálních instruktorů. Permanentky do univerzitního fitcentra a na všechny cvičební lekce – pro vás absolventy – za studentské ceny.

Zjistěte více

Institut tělesné výchovy a sportu

V areálu kolejí VŠB-TUO (budova T) můžete pravidelně navštěvovat fitcentrum stejně jako lekce jógy, aerobiku, tabaty či jiného kardio cvičení. Vše je přístupné za studentské ceny, které si mohou užívat i absolventi. Nezáleží na tom, kdy jste absolvovali! Stačí si jen koupit permanentku na vrátnici Sportovní haly (SH), a to v pondělí až pátek v době od 13:30 do 18:30 hodin. Platba je možná pouze platební kartou. Nezapomeňte se prokázat kartou absolventa.

Otevírací hodiny fitcentra, kde přístup pro absolventy odpovídá právě těm, co mají studenti:
https://www.vsb.cz/713/cs/o-katedre/fitness-centrum/

Mapa

Centrum celoživotního vzdělávání

Celoživotní vzdělávání výhodněji

Centrum celoživotního vzdělávání VŠB-TUO nabízí 10% slevu na krátkodobé i rekvalifikační kurzy v oblasti IT, grafiky a videa, apod., které jsou vhodné také pro seniory a ženy na mateřské dovolené.

Zjistěte více

Centrum celoživotního vzdělávání

Centrum celoživotního vzdělávání nabízí 10% slevu na krátkodobé i rekvalifikační kurzy v oblasti IT, grafiky, videa, apod., které jsou vhodné také pro seniory a ženy na mateřské dovolené. Budete mít k dispozici vlastní skripta a téměř ke všem kurzům byla natočena videa. V učebnách je k dispozici bezbariérový přístup.

Kontakt:
http://kurzy.vsb.cz
Ing. Petr Červenka, tel.: 596 993 203, e-mail:

Univerzita 3. věku

Na nové vědomosti není nikdy pozdě s U3V

Osvojte si nové poznatky a využijte 10% slevu jednotlivých fakult (HGF, FMT, EKF, FS, FBI) na všeobecné, zájmové a neprofesní vzdělávání vysokoškolské úrovně v rámci Univerzity 3. věku VŠB-TUO.

Zjistěte více

Univerzita 3. věku

Univerzita 3. věku není jen o vzdělávání, ale také k naplnění volného času seniorů a navazování nových kontaktů. Proto neváhejte a vyberte si z nabídky studijních oborů organizovaných fakultami: www.vsb.cz/cs/chci-studovat/dalsi-vzdelavani

Hornicko-geologická fakulta
Kontakt: Ing. Martina Polášková, tel.: 596 995 392, e-mail:

Fakulta materiálově-technologická
Kontakt: Ing. Eva Švecová, Ph.D., tel.: 596 993 133, e-mail:

Fakulta strojní
Kontakt: Martina Poštulková, tel.: 596 993 107, e-mail: 

Ekonomická fakulta
Kontakt: Ing. Marcela Palochová, Ph.D., tel.: 596 992 239, e-mail:

Fakulta bezpečnostního inženýrství
Kontakt: Ing. Zuzana Mihulová, tel.: 596 992 851, e-mail: