ALUMNI VŠB-TUO

Ještě nejste členem Alumni sítě? Ideální čas to změnit! Nová adresa nebo e-mail? Aktualizujte své údaje a zůstaňte v kontaktu.
animace

Absolvent měsíce ledna '18

První osobností v rubrice Absolvent měsíce se stává architekt Ondřej Turoň.

Karta absolventa VŠB-TUO

Jako studenti jste mohli využívat řady výhod a slevových programů. Protáhněte si to i po skončení studia s KARTOU ABSOLVENTA.

 

 
Proč se stát členy Alumni

Jste u nás poprvé? Nechce se vám pátrat po všech informacích? Máme pro vás TOP 5 výhod, proč být členem naší absolventské sítě. Přidejte se.


Absolvent Martin Bednarz generálním ředitelem Škody Vagonka

Novým generálním ředitelem ostravské společnosti Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation se stal dvaačtyřicetiletý Martin Bednarz. Je absolventem Ekonomické fakulty VŠB-TUO. Dříve působil například v kopřivnické automobilce Tatra nebo naposledy ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery.

Přepis z České televize

Ve Škodě Vagonce vystřídal Bednarz Michala Kurtince, který završil v Ostravě tříleté působení a nadále zůstává v představenstvech dceřiných firem Škoda Vagonka, Pars nova a Movo. Potvrdila to mluvčí skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá.

Bednarz je absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Působil v manažerských pozicích v řadě významných strojírenských firem, mimo jiné v evropské skupině GCE nebo v České zbrojovce v Uherském Brodě. Dva roky řídil automobilku Tatra.

Před příchodem do firmy Škoda Vagonka, v níž už rovněž dříve pracoval, byl Bednarz generálním ředitelem společnosti Vítkovice Heavy Machinery ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group.

Škoda Vagonka vyrábí elektrické vlaky pro příměstskou dopravu, motorové soupravy nebo osobní přípojné vozy. Společnost je přímým pokračovatelem tradice více než 115leté výroby osobních kolejových vozidel, v roce 2001 se výroba přestěhovala ze Studénky do Ostravy a v roce 2005 firmu ovládla skupina Škoda Transportation.

Elektrické jednotky vyrobené v Ostravě jezdí kromě Česka také v Litvě, Ukrajině nebo Slovensku.


© 2018 VŠB-TU Ostrava