Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Představujeme absolventky: Biomedicínská inženýrka Monika Jasenská

Představujeme absolventky: Biomedicínská inženýrka Monika Jasenská
Absolventka Fakulty elektrotechniky a informatiky a biomedicínská inženýrka ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Monika Jasenská

Pocházím ze Zlínského kraje, na střední průmyslové škole jsem studovala obor Technické lyceum.

Pro studium na VŠB – Technické univerzitě Ostrava jsem si vybrala Fakultu elektrotechniky a informatiky, konkrétně obory Biomedicínská technika (Bc.), Měřicí a řídicí technika (Ing.) a Biomedicínské inženýrství (Ing.)

Pro mou praxi byly nejužitečnější předměty, které byly organizovány v rámci multioborové spolupráce přímo v nemocnici. Tehdy jsem si uvědomila, že chci pracovat ve zdravotnickém prostředí i po vystudování.

Pracovala jsem nejdříve jako Biomedicínský technik, poté jako Biomedicínský inženýr, a to v Kroměřížské nemocnici, Krajské nemocnici T. Bati a Fakultní nemocnici Olomouc. V současné době pracuji na Neurologické klinice. Při své práci jsem se účastnila různých výzkumných aktivit či výuky, konkrétně na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V rámci svého postgraduálního vzdělávání se zaměřuji na oblast neurověd, neurologie, neurochirurgie a rehabilitace. 

Biomedicínský inženýr

Posláním práce biomedicínského inženýra (BMI) pro klinickou část je poskytovat odborně technickou podporu a zázemí při přípravě i následné aplikaci přístrojové techniky na detašovaných klinikách ve Fakultní nemocnici Olomouc. Biomedicínský inženýr tvoří komplementární část lékařského i nelékařského týmu od snímání signálu z pacienta, přenosu, zpracování pacientských dat a jejich organizaci. Je nutná orientace dle specializace ve svěřené oblasti zdravotnické techniky, samostatná obsluha konkrétních zdravotnických přístrojů a provádění sofistikovaných vyšetření, technická asistence při operačních výkonech či terapiích. Zpracování a analýza biologických signálů, práce s klinickými SW, tvorba programových skriptů pro analýzu dat.

Práce BMI znamená spolupracovat s firmami, lékařským a nelékařským zdravotnickým personálem, ale i s vědeckými týmy na výzkumu a vývoji. BMI se účastní různých fází vědecko-výzkumného procesu, od podávání grantových žádostí a měření pilotních dat, přes náběr a akvizici signálů a obrazových dat, jejich analýzu a vyhodnocení. S tím je spojena participace na projektech ve spolupráci i s jinými institucemi v ČR nebo zahraniční.

7 fakult, 28 příběhů úspěšných absolventů. Tato série portrétů našich absolventů vznikla v rámci vydání brožury Kariérní uplatnění absolventů VŠB-TUO. Chcete být nadále s námi v kontaktu? Přihlaste se do absolventské sítě Alumni VŠB-TUO: alumni.vsb.cz

Vloženo: 2. 4. 2025
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět