Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Projektové dny se Střední školou technickou a dopravní z Vítkovic

Projektové dny se Střední školou technickou a dopravní z Vítkovic
Ve čtvrtek 7. a v pátek 8. března proběhly na naší univerzitě Projektové dny pro studenty Střední školy technické a dopravní z Vítkovic.

Popularizační tým si pro studenty připravil zajímavý program – v rámci exkurzí studenti mohli navštívit Institut dopravy, Katedry elektroenergetiky, energetiky, kybernetiky a biomedicínského inženýrství či Katedru fyziky. Zhlédli tak různé typy dopravníků, výtahy, jeřáby, studentskou formuli, vyzkoušeli si letecký simulátor a seznámili se i s elektromobily. Další část programu tvořily přednášky z různých oborů, například z oblasti strojírenství, dopravy, finanční gramotnosti, logistiky či nanotechnologií a mnoha dalších. 

Studenti se právě nejvíce zajímali o přednášky z oblasti fyziky, logistiky, sociálních sítí a podnikání, zajímalo je ale také, jak zvládnout pracovní pohovor a jak jsou na tom s ekonomickou a finanční gramotností. Během dvou dnů se na těchto aktivitách prostřídalo přes 200 studentů, každá třída se zúčastnila minimálně dvou aktivit. Do Projektových dnů se zapojily čtyři fakulty a patnáct pracovišť

Naši pedagogové i organizátoři akce odvedli kus práce, spokojeni byli také učitelé a studenti Střední školy technické a dopravní z Vítkovic.

 

Ilustrační foto: Tomáš Sláma, AVS 

Vloženo: 13. 3. 2019
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět