Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

POWTECH 2019

Powertech se konal od 9. do 11. dubna 2019 v německém Norimberku.

Nejprestižnější Evropské výstavy věnované mechanickým procesům se zúčastnilo se svým exponátem také Centrum partikulárních hmot ČR (BSC Czech Republic), se společným pracovištěm CENET a Hornicko-geologické fakulty, VŠB-TUO.

Čilý ruch na výstavišti v Norimberku potvrdil prognózu Německého statistického úřadu (Destatis) o vysokém počtu návštěvníků i účastníků. Bylo zde prezentováno opravdu široké spektrum aktivit v oblasti procesů výroby, dopravy a skladování částic sypkých hmot (partikulárních hmot). Letos se zde více než 900 vystavovatelů z více než 60 zemí světa ucházelo o přízeň v tvrdé konkurenci dynamicky se rozvíjejícího trhu. S napětím očekávané výsledky z výzkumu procesů výroby částic, podmiňují další rozvoj mnoha oblastí jako např. 3D tisk, výroba a výzkum léčiv, pigmentů, potravinářství, výroba nových bakterií atd. V Německu je prognózováno, že až 30% výroby z oblasti automobilového průmyslu bude saturováno (nahrazeno) právě i mechanickými procesy v kterých je Spolková republika Německo dnes evropským lídrem.  Dříve to platilo i pro průmysl a vědu v Československé republice, proto je dnes stále na co navazovat i na VŠB-TUO. BSC Czech Republic na VŠB-TUO zabezpečovalo vývoj zařízení, tvorbu matematického a simulačního modelu spolu s realizací digitálního dvojčete. Zájemci o studium a průmysloví partneři mohou najít potřebné bližší informace o progresivní vývojové metodě zkracující inovační cyklus z téměř 3 let na 1 rok na: http://bsc.vsb.cz.

Obr.: Vlevo: DSD Dostál a. s. poprvé s vystavenou technologií přesného bezobslužného vážení, splňující náročné požadavky Průmyslu 4.0. Vpravo: Virtuální 3D model dávkovacího zařízení ke kalibracím DEM (Discrete Element Method) a optimalizacím fyzického zařízení.

Simulace procesu dávkování a dopravy pro kontrolu správné funkce návrhu najdete i na YouTube.  

Vloženo: 13. 4. 2019
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět