Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Na VŠB-TUO se proháněli roboti

Na VŠB-TUO se proháněli roboti
Fakulta elektrotechniky a informatiky pořádala další ročník soutěže Students4Automotive. Do soutěže se přihlásilo 14 týmů, které zkonstruovaly a naprogramovaly robotické vozítko s Arduinem. Své síly pak týmy poměřily v několika disciplínách.

Úkolem robotů bylo objet překážku a dojet po čáře až do cíle. Dále je čekalo bludiště, pro které museli soutěžící vytvořit mobilní aplikaci na ovládání robota bezdrátově, tedy přes WiFi a projet bludiště pomocí chytrého zařízení. Už ráno si týmy mohly své roboty otestovat a vyzkoušet všechny disciplíny. Podle potřeb si pak roboty upravily. 

 

Součástí soutěže byly i prezentace, která měla časový limit sedm minut. Týmy představily i své náměty na vylepšení nebo, mnohdy vtipné, postřehy z práce na projektu. Ježdění po čáře se většině týmů povedlo, zabrat jim ale dala překážka - zdolaly ji tři týmy. 

Vítězné týmy získaly od sponzorů a partnerů soutěže zajímavé ceny, uznání ale patří všem těm, kteří se postavili na start. Soutěž rozvíjí kreativitu, nápady, soutěžící se během dne dozví spoustu nových věcí a ty si můžou vyzkoušet v praxi. 

Vloženo: 21. 5. 2019
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět