Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Fenomén Internet

Fenomén Internet
V pondělí 20. května se konala první z cyklu přednášek Fenomén Internet.

V letošním roce totiž slavíme 50 let od vynálezu internetu a 30 let od vzniku webu. 17. květen označila OSN v roce 2006 Světovým dnem informační společnosti. V pondělí 20. května se konala první z přednášek a zabývala se tím, jak funguje internet. Lidé se tak na přednášce mohli dozvědět prvotní myšlenku, zjistili, co stojí za internetem, že internet a web nejsou totéž a mnoho dalšího. Debatovali odborníci z IT4Innovations, Národního superpočítačového centra, CESNETu, Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB - Technické univerzity Ostrava a Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity a také podnikatelé. 

 

Akce začala už dopoledne, kdy centrum Pant navštívilo 100 studentů Matičního gymnázia a vytvořilo tak skvělé publikum s neuvěřitelnou energií. Studenti byli zvídaví, ptali se, zajímali a vášnivě debatovali o virtuální realitě a umělé inteligenci. Překvapivým zjištěním bylo, že v budoucnu nechtějí žít v přetechnizovaném světě, ale chtějí život sdílet vedle svých skutečných kamarádů a chodit se svými dětmi do přírody. Někteří neměli Facebook, jiní Instagram, mezi studenty se ale našel i mladík, který nevlastní mobilní telefon.

Studenti si pozorně a trpělivě vyslechli témata všech přednášejících a v závěrečné diskuzi se s nimi shodli, že touha člověka usnadňovat si práci a zlepšovat život je přirozená, moderní technologie mění náš svět. A třeba se s našim současným životním stylem nacházíme ve virtuální realitě už teď. 

 

Večerní program navštívilo asi 50 diváků, kteří se také zajímali. Přednášku navštívili i vysokoškoláci. Další přednáška se koná 27. května a jejím tématem je, co nám internet přináší a co bere. Jste srdečně zváni! 

 

Vloženo: 21. 5. 2019
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět