Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Úspěch studentky oboru Aplikovaná mechanika

Úspěch studentky oboru Aplikovaná mechanika
Studentka oboru Aplikovaná mechanika Ing. Kateřina Šimečková uspěla na soutěži konající se v rámci konference Engineering Mechanics 2019 ve Svratce.

Jednalo se o soutěž posterů firmy ŽĎAS, která probíhala v rámci konference Engineering Mechanics 2019. Konference se konala od 13. do 16. května. 

"Na konferenci jsme představili článek s názvem Ostheosynthesis of the fifth metatarsus with headless screw, který se zabývá osteosyntézou 5. metatarsu pomocí bezhlavičkového (Herbertova) šroubu. Princip Herbertova šroubu spočívá v rozdílném stoupání závitů v krajních částech, což při zašroubovávání do zlomené kosti způsobí přitažení fragmentů kosti k sobě a následné zhojení fraktury," říká Ing. Kateřina Šimečková. 

Tým provedl měření a vyhodnocení axiálních sil, které působí ve šroubu při zašroubovávání do kosti a stanovil maximální počet otáček, při kterých ještě nedojde ke stržení závitu v kosti. Toto měření bylo dále porovnáno s analytickým výpočtem a může sloužit jako doporučení pro lékaře při aplikaci tohoto implantátu do těla pacienta.

 

 

Vloženo: 30. 5. 2019
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět