Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Tým RoverOva se připravuje na soutěž mobilních robotů

Tým z Katedry robotiky Fakulty strojní se chystá navázat na loňské úspěchy.

Letošní ročník soutěže mobilních robotů European Rover Challenge (ERC) se blíží a přípravy na soutěž, konající se letos v v polském městě Kielce, jsou v plném proudu. Po loňském úspěchu jsou vize týmu RoverOva na umístění mezi nejlepšími a to znamená odladit všechny problémy z loňska. Podvozek roveru prošel kompletní obměnou, aby byl mnohem robustnější a připraven na jízdu v terénu. Připravujeme nové moduly odebírání vzorků půdy, nové koncové efektory, ale také kompletně nové řízení a komunikaci.

Díky partnerům testujeme také nové komponenty vyrobené 3D tiskem, přesnou výrobu z hliníku, ale také management tvorby CAD modelů.

Aktuálně byly provedeny první testy částečně sestaveného prototypu a vytvořeno promo video, které je součástí povinné dokumentace k celému projektu.

Vloženo: 6. 8. 2019
Útvar: FS - Fakulta strojní