Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Studenti Katedry elektroenergetiky FEI na studijním pobytu na Politechnice Opolské

Studenti Katedry elektroenergetiky FEI na studijním pobytu  na Politechnice Opolské
VŠB - Technická univerzita Ostrava a Politechnika Opolska spolupracují od 1. 3. 2019 na mezinárodním projektu zaměřeném na udržitelnou elektroenergetiku a ekologii.

Projekt „Rozšíření kompetencí absolventů v oblastech udržitelné elektroenergetiky a životního prostředí“ s označením CZ.11.3.119/0­.0/0.0/17_027/00­01671 je financován z prostředků programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Tento projekt je podpořen Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Během června a července tohoto roku využili první studenti možnost studijního pobytu v zahraničí a absolvovali stáž na Politechnice Opolské. Vyzkoušeli měření v několika laboratořích, od procesního inženýrství přes ochranu životního prostředí, mechaniku vozidel, tepelnou techniku a průmyslové přístroje, úpravu a čištění vod, spalování či hydrauliku. Studenti se seznámili s životem na zahraniční univerzitě, získali nové kontakty a více poznali zemi našich sousedů. Všechny tyto zkušenosti a získané dovednosti jim umožní získat lepší uplatnění po ukončení studia.

Projekt dále pokračuje a studenti se mohou zúčastnit zahraničního studijního pobytu, pracovní stáže v Teplárně, odborných seminářů a workshopů. Pro zájemce o účast je kontaktní osobou prof. Goňo (katedra 410), email: radomir.gono@vsb.cz. Tyto aktivity mají, díky projektu, hrazené náklady.

Autor: Ing. Miroslava Goňo, Ph.D., MBA

Fotografie: Ing. Miroslava Goňo, Ph.D., MBA