Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Workshop na oslavě výročí 30 let od sametové revoluce

Workshop na oslavě výročí 30 let od sametové revoluce
Studenti katedry metalurgie a slévárenství si pro návštěvníky oslav výročí 30 let od sametové revoluce připravili zajímavý program

Jaká byla Ostrava před třiceti lety?...Vzpomínání, diskuze, čtení z knih, projekce, výstavy, ale třeba i workshopy - to vše bylo možné zažít během čtyř dnů, tedy od 15. do 18. 11., kdy v centru Ostravy na Masarykově náměstí probíhala akce SametOVA. Jejím hlavním účelem bylo oslavit kulaté výročí 30 let od sametové revoluce. 

Jedním z bodů programu byl i slévárenský workshop, během kterého měli návštěvníci akce možnost nahlédnout do tajů jedné ze slévárenských technologií - odstředivého lití. Přímo na místě s nimi studenti odlévali a dohotovovali odlitky klíčů jako symbolů událostí listopadu 1989. 

Doufáme, že všech 1400 symbolických klíčů - odlitků, které pro vás a s vámi naši studenti během akce vytvořili - bude navždy připomínat tuto výjimečnou událost. 

Děkujeme touto cestou organizátorům celé akce za jedinečnou příležitost být její součástí, našim studentům za jejich nadšení a zejména pak návštěvníkům oslav za jejich zájem. Bylo nám ctí oslavit toto významné výročí s vámi.

Vloženo: 22. 11. 2019
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 600 - Děkanát FMT
Zpět