Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

VŠB-TUO se zapojila do akce SametOVA!!!

Poděkování za zapojení VŠB-TUO do akce SametOVA.

Listopad 2019 je pro ČR významným výročím - uplynulo totitž už 30 let od sametové revoluce, revoluce, která nám dala svobodu a demokracii. Město Ostrava při této příležitosti připravilo čtyřdenní program, do kterého se zapojila spousta institucí z Ostravy, včetně VŠB-TUO. Za akcí stojí několik desítek lidí a měsíce příprav. 

Organizátorům poděkoval i primátor města Ostravy Tomáš Macura. "Díky vaší práci, kreativním nápadům a energii Ostrava opět prokázala, že je v mnoha ohledech výjimečným městem. Dokázali jsme společně dát dohromady několikaměsíční program, který vyvrcholil čtyřdenním programem na Masarykově náměstí. Naše unikátnost spočívala ve schopnosti sjednotit se a podílet se na společném projektu, do něhož se zapojily na čtyři desítky organizací a stovky organizátorů a účinkujících. Díky tomu byl náš společný projekt zcela mimořádný a stal se opravdu tím, čím od samého počátku měl být, oslavou svobody, lidské důstojnosti a demokracie," říká primátor.

Oslavy 30 let výročí od sametové revoluce se nekonaly pouze na Masarykově náměstí, ale také v kině Vesmír - tam se v pátek, 15. listopadu, konala beseda Jak se žije v KLDR s publicistkou a koreanistkou Ninou Špitálníkovou. Do kina Vesmír dorazilo přes 800 studentů - 370 si přišlo přednášku poslechnout v 8:30, 495 pak v 11:00. Jednalo se o studenty středních škol. "Chci upřímně poděkovat za ochotu VŠB-TUO zapojit se do realizace programu SametOVA!!! pro školy. Všichni hosté si chválili příjemné prostředí a originální program," říká koordinátor účasti škol na projektu SametOVA!!! Mgr. Jiří Hruška. 

Také děkujeme! 

 

 

Vloženo: 25. 11. 2019
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět