Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Katedra obrábění oslavila 55. výročí svého založení

Na Fakultě strojní měli v minulém týdnu hned dva důvody k oslavám. Po otevření přístavby CPIT TL1 se pozornost přesunula ke Katedře obrábění, montáže a strojírenské metrologie, jež slaví půlkulaté výročí svého založení.

Při té příležitosti katedra uspořádala mezinárodní konferenci s názvem Moderní výrobní technologie 2019, jíž se kromě „domácích“ zúčastnilo také mnoho významných hostů a partnerů nejen z českých, ale také zahraničních univerzit. Slavnostní den zahájil proděkan a zástupce vedoucí katedry, profesor Robert Čep krátkým proslovem a přáním, aby byla současná spolupráce s partnery tak úspěšná jako doposud.

Vedoucí katedry, docentka Jana Petrů pak přítomné seznámila s dlouhou historií katedry, jíž v roce svého založení před 55 lety vedl profesor Josef Parýzek. Tehdejší Katedra strojírenské technologie sídlila původně v Ostravě-Přívoze. Do porubského areálu se částečně přestěhovala v roce 1974, kompletně až počátkem milénia.

Docentka Petrů také představila konkrétní příklady řešení problémů z praxe a přítomným partnerům poděkovala symbolickým předáním diplomu za dosavadní úspěšnou spolupráci a vzájemnou podporu. Slova se následně ujal vedoucí Centra 3D tisku Protolab, doktor Marek Pagáč a seznámil účastníky konference s činností Centra. Na programu byla také prohlídka prostor Protolabu a nové budovy CPIT TL1 s moderními technologiemi. Po bloku odborných přednášek pak čtvrteční konference vyústila ve slavnostní večer s tombolou v prostorách Nové auly VŠB-TUO.

Vloženo: 2. 12. 2019
Útvar: 300 - Děkanát FS