Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2021!

Naše univerzita JE SCHOOL FRIENDLY

Přišel, viděl, zvítězil. Asi tak by se dala popsat účast VŠB – Technické univerzity Ostrava na slavnostním 20. ročníku galavečeru REGION PRO SEBE.

Přišel, viděl, zvítězil. Asi tak by se dala popsat účast VŠB – Technické univerzity Ostrava na slavnostním 20. ročníku galavečeru REGION PRO SEBE, který uspořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje  9. 12. 2018 v Clarion Congress Hotel Ostrava.

Krajská hospodářská Komora, Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a Svaz průmyslu a dopravy ČR oceňovali firmy, instituce i osobnosti, které pomáhají rozvíjet region. V rámci programu byli rovněž předány ceny vítězům soutěže ScHOOL FRIENDLY.

Soutěž SCHOOL FRIENDLY letos pokračovala třetím ročníkem a byl určen firmám, školám i vzdělávacím institucím. „Aktivita podporuje inspiraci a výměnu dobré praxe, oceňuje nápady a nové přístupy firem ve spolupráci se školami při rozvoji budoucí generace,“ uvedla Radka Šušková, garantka soutěže. Vítězem v kategorii Firmy se letos stala společnost Tieto Czech a mezi Školami bodovala VŠB – Technická univerzita Ostrava, která realizuje celou řadu aktivit s různými firmami technického zaměření i automotive,“ upřesnila Radka Šušková. V kategorii Společné projekty si ocenění odneslo Kulturní zařízení Ostrava-Jih, které přesvědčilo aktivitami jako je například akce ,,Řemeslo má zlaté dno“ nebo projekt ,,Kdo zná a umí, ten si píská.“

VŠB-TUO získala také ZVLÁŠTNÍ CENU POROTY za projekt ZLEPŠI SI TECHNIKU, který svou šíří záběru, množstvím a pestrostí aktivit, počtem zapojených škol a partnerů a celkovým dopadem na podporu technického vzdělávání v kraji v podstatě obsáhnul všechny soutěžní kategorie.

V dalších kategoriích dostali ocenění např. firma TRESTLES, která se zaměřuje na výrobu regálů, manipulační techniky a jiných specifických kovových výrobků, firma ELEKTRO - FA. PAVELEK, která se např. podílela na budování telefonní sítě v kraji nebo společnost EKOVERMES, jejíž nosným výrobkem je přípravek fytohormonálního původu, který pomáhá minimalizovat chemická hnojiva.

Jako POZITIVNÍ POČIN pro hospodářskou transformaci Moravskoslezského kraje dostala ocenění společnost MAGMA ENERGY STORAGE, která plánuje otevřít závod na výrobu lithiových baterií. „Díky novému závodu vznikne v regionu úplně nový obor, který přinese nové atraktivní pracovní příležitosti, a přispěje tak k přeměně kraje hornictví a těžkého průmyslu v HiTech region,“ zdůvodnili organizátoři, proč společnost cenu získala.

Vloženo: 13. 12. 2019