Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Po rekordních výhrách pomýšlí basketbalisté VSK VŠB Ostrava na návrat do I. ligy

Po rekordních výhrách pomýšlí basketbalisté VSK VŠB Ostrava na návrat do I. ligy
Dosavadní průběh soutěžního ročníku 2019/20 přináší příznivcům basketbalu při VSK VŠB Ostrava naději na návrat do I. ligy.

     Po 16. kole se vyhřívají ostravští hráči na prvním místě tabulky, což jim téměř jistě zaručuje umístění v první čtyřce po konci základní části. Tým, který před sezónou posílil o kvalitní a zkušené hráče se zkušenostmi z nejvyšší soutěže můžu Michala Paláta a Ondřeje Šika, předvádí rychlý a moderní basketbal, který mnohdy potěší i fanoušky soupeře.

      Vysokoškoláci se mohou pyšnit i unikátní sérií tří zápasů v řadě, kdy svému soupeři vstřelili více než 100 bodů. Rekordní byla rovněž výhra nad ještě loni prvoligovým týmem UP Olomouc, který ostravští borci rozstříleli o 61 bodů v poměru 119:58. Závěr základní části přinese vrchol v podobě utkání s týmem Valašského Meziříčí, který by mohl být přímým soubojem o prvenství po základní části. Tým kolem hrajícího trenéra Miroslava Pacuta, několikanásobného nejlepšího střelce soutěže a donedávna ještě i pedagoga na VŠB-TU Ostrava, má letošní sezónu rozehranou velmi dobře.

       Týmu se oproti předchozím ročníkům vyhýbají až na výjimky vážnější zranění a tak se již mezi ostravskou sportovní veřejností diskutuje o možném návratu vysokoškoláků do I. ligy, ze které před čtyřmi lety smolně sestoupili po porážce v posledním zápase sezóny v Novém Jičíně o jeden bod z trestných hodů 3 vteřiny před koncem zápasu.

      Řada hráčů pamatujících tento okamžik v týmu stále působí a za práci a vzornou reprezentaci VSK VŠB Ostrava nejen v tomto ročníku II. ligy by si postup zasloužili. Přijďte podpořit naše basketbalisty ve zbývajících zápasech sezóny a pomozte jim i svými hlasivkami dotáhnout letošní snažení k postupu!

 

Trenéři A týmu:


Ing. Radim Rojek

Mgr. Miroslav Pacut

PhDr. Roman Vala, Ph.D.

Vloženo: 30. 1. 2020
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 713 - Institut tělesné výchovy a sportu
Zpět