Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 22. 4. 2020!

Bezpečnostní zásady, jak přežít v případě nákazy Coronavirem

Všichni jsme nyní v krizové situaci. Tato situace není nová. V historii se již stala mnohokrát. Je nová pouze pro nás, kdo žijeme v této době 21. století.

Abychom byli schopni dobře přežít tuto krizovou situaci, potřebujeme porozumět tomu, co se již v minulosti mnohokrát odehrálo. 

Na španělskou chřipku v roce 1918 zemřelo 40 milionů lidí. To bylo více mrtvých, než v 1. světové válce. Při všech těch zprávách o takových epidemiích se však vynechává jedna důležitá informace - při epidemii španělské chřipky bylo 500 milionů infikovaných. Zemřelo tedy necelých 10 % nakažených. To znamená, že absolutní většina přežila!

Dejme si tedy otázku - proč jich tolik přežilo? - V dobách, kdy Evropu decimoval mor, byli lidé, kteří se dostali do styku s nakaženými a nezemřeli. Jak je to možné? Jak je možné, že ze dvou lidí vedle sebe jeden zemřel a druhý ne?

Rozdíl způsobuje imunitní systém každého člověka. Imunitní systém je to, co rozhoduje o vašem přežití nebo smrti. 

Dnes na Coronavirus umírají především lidé, kteří jsou oslabení. Mají slabý imunitní systém. Je důležité si uvědomit, že lék na Coronavirus není. Pokud tedy dojde k tomu, že se nakazíte, musíte se uzdravit sami. Lékaři nemocným pouze pomáhají udržovat základní tělesné funkce a snaží se zastoupit nefunkční imunitní systém, abyste měli větší šanci na uzdravení. Mnoho lidí však přes všechnu jejich péči stejně umírá. 

Je tu pro vás však dobrá zpráva: máte 96 % šanci, že přežijete. Jak neskončit mezi těmi 4 procenty? 

Šanci na uzdravení máte pouze se silným imunitním systémem. Imunitní systém potřebuje čas, aby dokázal vyhodnotit nepřítele a stihl vyrobit protilátky (antigeny). Proto musí být silný. Imunitní systém nejde posílit za jeden den. Využijte proto období zákazu pohybu k posilování imunity.

V našem těle se odehrává neustálá partyzánská válka. Bakterie a viry neustále útočí na různých místech našeho těla. Naše tělo je zkonstruováno jako pevnost, kterou brání vojsko imunitního systému. Bílé krvinky lymfocyty a makrofágy vystupují v tomto boji jako ostřelovači bojující v první linii. Když makrofág požírá bakterii, bombarduje ji volnými radikály, které vyrábí. Pomocí tohoto ostřelování naruší buněčnou stěnu bakterie a může ji díky tomu zničit. 

Tyto volné radikály však mohou poškodit a zničit i makrofág. Makrofág proto potřebuje mít zásobu antioxidantů, aby sám sebe při tomto ostřelování chránil. V buněčných stěnách makrofágů je proto uloženo mnoho vitaminu C, který odchytává volné radikály – působí pro makrofág jako ochranný štít. 

Pokud mají makrofágy nedostatek vitaminu C, sníží imunitní systém svůj výkon, aby zabránil zničení bílých krvinek. Důsledkem je rychlé rozmnožení bakterií a virů a propuká nemoc.

Při zasažení infekcí jsou bakterie a viry schopné množit se explozivně. Imunitní buňky proto musí být také schopny množit se explozivně, aby mělo tělo odpovídající množství „vojáků“ proti armádě nepřítele. 

K tomuto explozivnímu nárůstu milionů a milionů nových imunitních buněk potřebuje však imunitní systém stavební materiál. Potřebuje tedy zoufale správné bílkoviny a dostatek vitaminu B, který ovlivňuje výstavbu imunitních buněk.  Potřebuje také dostatek vitaminu E, který ovlivňuje množení lymfocytů a zvyšuje jejich aktivitu, podílí se na navyšování množství makrofágů a zabíječských buněk a zvyšuje odpověď antigenů. 

Tady je 10 zásad, jak si vybudovat kvalitní imunitní systém: 

  1. Užívejte denně 1500 mg vitaminu C, vitamin B komplex, vitamin E, zinek a selen, případně kvalitní multivitaminový přípravek.Vitaminy a minerály užívejte nejlépe s jídlem – lépe se vstřebají.
  2. Imunitní systém vychází ze správně fungujících střev. Užívejte proto probiotika. Máte-li potíže s trávením, jsou vhodné trávicí enzymy.
  3. Dejte si každý den po koupeli krátce studenou sprchu.
  4. Občasný krátký půst posiluje imunitní systém - (neplatí pro lidi s podváhou).
  5. Některé přírodní látky (doplňky stravy) posilují funkci imunitního systému. Je to např. Žen-šen, Echinacea, Reishi, Cordyceps, atd.
  6. Imunitu také podporuje Aloe vera. Je však nutné, aby nebyla pasterovaná (ohřívaná), jak ji prodávají v lékárnách a v marketech. Opravdu kvalitní mají firmy LR a Forever Living Products (FLP). Další, co podporuje činnost imunitního systému je zelený ječmen a chlorella. Další dobré produkty podporující imunitu najdete na stránkách www.uncaria.cz  (Vilcacora, Sangre de Drago).
  7. Molekulární vodík silně ulehčuje imunitnímu systému tím, že zháší záněty a působí jako super-antioxidant. Imunitní systém se pak může věnovat více boji s nákazou.
  8. Neužívejte Aspirin – zvyšuje vylučování vitaminu C na desetinásobek!
  9. Je také dobré užívat vitamin D, protože zabraňuje poruchám imunitního systému.
  10. Dále potřebujete denně 200 mg selenu a 20-60 mg zinku. Zinek zabraňuje usazování virů na sliznicích.

Pokud ucítíte příznaky infekce – OKAMŽITĚ si dejte najednou dávku 5000 mg vitaminu C a potom po 2 hodinách vždy dalších 1000 mg. Dále při infekci potřebujete 400 mg vitaminu E denně. Spolu s vitaminem C tím opancéřujete imunitní buňky.  (Vitamin E v tomto množství je možné užívat POUZE při napadení infekcí a pouze po dobu 14 dnů – pak je nutná pauza minimálně 1 měsíc). 
U vitaminu B komplex přejděte ihned na B komplex forte. 
Zvětšené dávky molekulárního vodíku (3x3 H2Real) pak díky alkalizaci vezmou patogenům příznivé prostředí pro jejich množení a zvýší aktivitu bílých krvinek. 

Při infekci také stoupá potřeba bílkovin o 30%, protože se explozivně množí imunitní buňky. Potřeba glutaminu se dokonce zpětinásobí.
Glutamin silně podporuje odolnost proti infekcím. Jeho účinnost se zvyšuje, pokud ho užíváte společně s BCAA (k dostání v potřebách pro kulturisty).
Jezte proto ořechy, luštěniny, chia-semínka, slunečnicová, dýňová, konopná a další semínka. (Živočišné bílkoviny imunitní systém oslabují.)  

Když se budete zodpovědně starat o svůj imunitní systém – on se pak postará na oplátku o vás a budete mezi těmi 96 %, kteří přežijí.

Poznámka:

Je nesmysl užívat všechny produkty. Užívejte to, co máte k dispozici. Hlavní je vitamin C, E a B komplex. Pokud nemáte žádný dezinfekční prostředek, používejte na dezinfekci Alpu - francovku. Poslouží vám velmi dobře a zatím jí je v obchodech dostatek. 

Tomáš Kašpar
Stanislav Lichorobiec

Vloženo: 22. 3. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 060 - Katedra bezpečnostních služeb
Zpět