Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 5. 5. 2021!

Kofolu jsem si vysnila

Kofolu jsem si vysnila
Přinášíme vám inspirativní rozhovor s Dominikou Vašnovskou, absolventkou naší univerzity, která se ke konci studia rozhodla, že by chtěla pracovat pro úspěšnou firmu s nealkoholickými nápoji - Kofolu.

Velká výzva, ale povedlo se jí to! Už rok a čtvrt pracuje v centru sdílených služeb na pozici POS (point of sale) Analyst. Má na starost kontrolu a zpracování pohybů v pokladním systému UGO provozoven a kdo ví, kam se dále posune. Možností je spousta.


Jak ses do Kofoly dostala?

Než jsem se pro ni nadchla, procházela jsem si pracovní nabídky různých firem v Ostravě. Když se pak Kofola stala jasnou volbou, šla jsem na veletrh pracovních příležitostí kariéra+, kde měli stánek. Tam jsem vyplnila dotazník, následně mě pozvali na své kariérní dny a už to šlo ráz naráz. Vybrali si mě pro svůj trainee program a z toho jsem přešla do centra sdílených služeb.

 Zní to až moc jednoduše.

Jednoduché to určitě nebylo, protože je o Kofolu velký zájem. Rozhodující byla asi návštěva kariérního dne, kde jsem udělala dobrý dojem. Nebylo to klasické výběrové řízení. Spíše takové seznámení s prostředím firmy, během kterého jsme měli sami sebe prezentovat před ostatními. Docela jsem si to užila. A abych nezapomněla, předem jsme museli poslat životopis a průvodní dopis.

 A co se dělo potom?

Pár dnů na to se mi ozvali, jestli bych měla zájem o trainee program, který aktuálně chystají. Měla jsem z toho velkou radost, takže jsem okamžitě souhlasila. Ale vyhráno ještě nebylo, protože mě čekal pohovor. Přestože jsem byla trochu nervózní, všechno dopadlo dobře a nabídku jsem dostala.

 A jak Kofolu hodnotíš s odstupem času? Je to tam stejně hravé a otevřené jako v reklamách?

Určitě. Třeba naše zázemí je opravdu moc hezké. Když potřebujeme na chvíli vypnout, stačí si zajít do relax zóny, kde si zahrajeme fotbálek nebo si zabalancujeme na podložce. A máme tam super výhled na vnitřní vodopád. Mezi lidmi panuje přátelská atmosféra, která pomáhá vytvářet dobré podmínky pro práci. S většinou kolegů si tykám, což je fajn.

Co bys doporučila budoucím absolventům při hledání zaměstnání?

Důležité je mít kvalitní strukturovaný životopis a umět napsat průvodní dopis. Snažit se aktivně vyhledávat a účastnit se akcí, které člověka posunou nebo mu dají příležitost se potkat se zástupci firem. Doporučuji zajít na nějaký workshop nebo veletrh. U samotného pohovoru se nebát prodat a mít dostatečný přehled o dané společnosti.

 

Text: Ing. Boris Dunaj, Kariérní centrum

Foto: archiv Kariérního centra


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vloženo: 5. 5. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět