Platnost příspěvku skončila 27. 4. 2023!

Start-up podnikání - jediný předmět, který propojuje nalezení vlastního potenciálu se zahájením vlastního businessu

17. 4. 2020 končí 3. ročník volitelného předmětu Start-up podnikání, který byl opět zcela jiný, a to nejen kvůli pandemii, ale i díky zcela novému formátu "blokové výuky".

Tým lidí, který za předmětem stojí, se velmi flexibilně přizpůsobil situaci a obohatili celý ročník o zcela nové prvky včetně nynější situací "vynucené" dálkové výuky s desítkami studentů. „Musím se přiznat, že jsme opravdu pyšní na to, kam se nám předmět podařilo dostat. Dva roky zpátky to byl pilotní projekt a dnes je z něj předmět sebevědomý, mezifakultní a hlavně u studentů oblíbený,“ nadšeně dodává Kateřina Kučová, manažerka podpory podnikání.

Kateřina Kučová, Jan Adam Plaček a studenti k+ talentového programu

Studijní plán je opravdu našlapaný a tím nemyslím teorií, ale hlavně přátelskou atmosférou, praktickou formou přednášek a spoustou externích odborníků z byznysu, kterých letos bylo rovnou 6. Zavítala k nám např.osobní koučka z New Dimension Petra Klapuchová, David Vašíček z AutocontCZ, který hovořil o cenotvorbě, finančním řízení projektů a plánování, Vendula Margaretis Rechová jako guru pro marketing a řízení značky a nakonec náš oblíbený Lukáš Hrdlička, který je také lektorem startupového programu Green Light a na prezentace je prostě boží!

Tým lidí z Centra podpory inovací, útvaru Podnikání a kariéry, kteří jsou autory metodiky předmětu Start-up podnikání, neváhali do výuky vtáhnout i studenty k+talentového programu, kteří pomáhali s koučinkem u osobního a motivačního canvasu či ambassadory minulých ročníků, kteří představili Lean canvas a to, jak lze s podnikatelským záměrem pracovat dále i v rámci diplomové práce. „Daří se nám propojovat studenty navzájem a jejich pozitivní ohlasy jsou pro nás velkou motivací předmět stále pilovat a zlepšovat,“ dodává Hana Štverková, odborná garantka předmětu.

Absolvent loňského ročníku Pavel Czernek o předmětu říká: „Předmět Start-up podnikání je pro ty, kteří nemají strach pustit se do neznámá. Pro ty, jejichž cílem je vytvářet budoucnost. Pro ty, kteří hledají sami sebe a smysl svého života. Start-up podnikání považuju za "školku" pro podnikatele. Panuje zde nadstandardně přátelské prostředí, kde vám všichni pomáhají rozvíjet vaši osobnost a vizi. Lektoři odhalují důležité aspekty podnikání pro rozjetí funkčního byznysu. Upřímně řečeno, je to trochu únik z komfortní zóny a tradičních osnov předmětů, ale výsledek stojí za to. Pokud tě zajímá podnikání, chceš poznat zajímavé lidi a nehledáš jen snadně získané kredity, zvol si předmět Start-up podnikání!“

Pro ty z Vás, kteří ještě váháte, další přednášky předmětu START-UP PODNIKÁNÍ se rozběhnou v letním semestru 2020/2021. Bližší informace o předmětu: www.cpi.vsb.cz

Vloženo: 16. 4. 2020
Útvar: 9730 - Kariérní centrum