Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

VŠB-TUO patří mezi tři nejlepší univerzity v ČR zapojené do udržitelného rozvoje

VŠB – TUO je třetí nejlépe hodnocenou univerzitou v ČR z hlediska zapojení do problematiky udržitelného rozvoje.

Times Higher Education (THE) zveřejnilo 22. dubna 2020 mezinárodní žebříček tzv. Impact Ranking, který hodnotí univerzity z hlediska aktivit v rámci cílů udržitelného rozvoje (tzv. SDG).

Celosvětově se do posledního hodnocení zapojilo 766 univerzit, z toho 5 z ČR. Naše univerzita se zapojila do 6 hodnocených kategorií s následujícím hodnocením:

Quality Education (401-600)

Industry, Innovation and Infrastructure (201-300)

Sustainable Cities and Communities (301-400)

Affordable and Clean Energy (101-200)

Decent Work and Economic Growth (201-300)

Partnership for the Goals (601+)

Kategorie Partnership for Goals byla povinná. Nejlepší hodnocení naše univerzita získala v kategorii Affordable and Clean Energy. V celkovém hodnocení, tvořeném ze tří nejlépe hodnocených SDG, se univerzita umístila v kategorii 401-600.

V rámci ČR byly do celkového hodnocení zařazeno pouze 5 univerzit, z nichž jsme se umístili na 3. místě za Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Univerzitou Palackého v Olomouci, přičemž v SDG Affordable and Clean Energy jsme byli hodnoceni shodně s nejlépe hodnocenou, tj. ČZU.

Vloženo: 28. 4. 2020