Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Poděkování

Poděkování
Poděkování Ing. Marka Pagáče, Ph.D. za realizační tým z VŠB-TUO a Centra 3D tisku Protolab, který se podílel v rámci dobročinné aktivy na výrobě lékařských pomůcek.

Vážení kolegové.

Touto cestou bych vám chtěl poděkoval za realizační tým z VŠB-TU Ostrava a Centra 3D tisku Protolab, který se podílel v rámci dobročinné aktivy na výrobě lékařských pomůcek. To se povedlo jen díky zapůjčeným zařízením a jsem moc rád, že jsme mohli vytvořit 3D tiskovou farmu, která pomohla vyrobit přes 6000 ochranných štítů. Ty směřovaly do nemocnic v rámci MSK, zubních ordinací, lékařských komor, armád spásy, domovů důchodců, krajského úřadu, městských úřadů, provozoven se sociální péčí atd.

Jmenovitě bych rád poděkoval těmto studentům a kolegům: Václav Janus, Miroslav Schneider, Radek Petráš, Vojtěch Petřík, Stanislav Hajduk, Jakub Jaroš, Míša Klimšová, Lumír Malicki a Tomáš Hudák. Dále náleží poděkování kolegům z Centra 3D tisku Protolab – Jiří Hajnyš, Lukáš Jančar, Jakub Měsíček, Ondřej Mizera, Petr Štefek a prorektorce Janě Kukutschové. Všichni se různým způsobem podíleli na celém dění, výrobě, kompletaci a komunikaci s odběrateli navzdory vyhlášenému nouzovému stavu. Tito všichni prokázali odhodlání zapojit se do věci, která dávala smysl a pomohla se snížením šířením nákazy.

Ukončení výrobní činnosti

V tuto chvíli jsme již projekt ukončili s ohledem na výrobní a materiálové náklady a nízkou poptávku, která je způsobena vlivem sériové výroby na vstřikolisech.

Zapůjčená zařízení a případné reklamace

Zapůjčené 3D tiskárny jsme se snažili udržovat v nejlepším stavu a ta zařízení, která byla vlivem tisku běžně opotřebena, jsme uvedli do původního stavu – včetně montáže spotřebních a náhradních dílů. Vzhledem k tomu, že se u nás sešlo na 60 tiskáren, nemůžeme garantovat, že jsou všechna zařízení v naprostém pořádku a odpovídají běžnému opotřebení. Kdyby se náhodou do 10 dnů od předání projevil problém s 3D tiskárnou, ozvěte se a domluvíme se na případné opravě nebo kompenzaci.

Děkuji mnohokrát za spolupráci a přeji příjemný den!

S pozdravem

Ing. Marek PAGÁČ, Ph.D.

Centrum 3D tisku Protolab

Vloženo: 30. 4. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět