Platnost příspěvku skončila 17. 9. 2021!

Zlatá promoce 1971-2021 a Stopa absolventa

16. 9. 2021, 13:50 - 17. 9. 2021, 15:00
 Kampus VŠB-TUO
Zlatá promoce 1971-2021 a Stopa absolventa
V případě zájmu absolventů VŠB-TUO ročníku 1961 se uskuteční také Diamantová promoce. Tentýž den proběhne na univerzitě také další již tradiční akce - bude odhalena osmá stopa významného absolventa.

Srdečně zveme absolventy ročníku 1971 na Zlatou promoci, která se uskuteční v pátek 17. 9. 2021 v aule VŠB – Technické univerzity Ostrava v Ostravě-Porubě.Připomeňte si svá studentská léta, přijďte se podívat, jak se univerzita proměnila za 50 let, setkejte se při této výjimečné příležitosti se svými bývalými spolužáky a oslavme společně krásné zlaté jubileum.

Den před slavnostní promocí, ve čtvrtek 16. 9. 2021, budete mít zároveň možnost prohlédnout si univerzitní kampus a dozvědět se mnoho zajímavostí. V případě zájmu absolventů se spolu se Zlatou promocí uskuteční také promoce Diamantová, která je určena absolventům roku 1961.

Pokud jste sami absolventi nebo máte příbuzné či přátele, kteří absolvovali v letech 1961 nebo 1971, ozvěte se nám () a pomozte nám získat aktuální kontakty. Doufáme, že se s Vámi sejdeme ve velkém počtu. Akce proběhne, pokud to umožní protiepidemiologické podmínky.

Tentýž den proběhne na univerzitě také další již tradiční akce - bude odhalena osmá stopa významného absolventa. Letos odhalíme stopu absolventa Hornicko-geologické fakulty, prof. Ing. Zdeňka Vašíčka, DrSc. Ten v letech 1955-1960 studoval na Geologické fakultě Vysoké školy báňské v Ostravě. Na VŠB-TUO byl profesor Vašíček zaměstnán 46 let. Paleontologie a pedagogická činnost vysokoškolského učitele byla nejen jeho prací, ale i koníčkem. Svým studentům věnoval mnoho času a energie. V současné době působí pan profesor v Ústavu geoniky Akademie věd ČR, která se nachází v kampusu VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Vloženo: 19. 1. 2021
Kategorie:  Chystané akce