Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Máte fotografie havířů? Sdílejte jejich příběh!

Skoro v každé ostravské rodině byl nějaký havíř – dědeček, tatínek, strýc. U příležitosti 27. setkání hornických měst a obcí České republiky, které se bude v Ostravě konat od 8. do 10 září 2023, sbírá město fotografie a příběhy místních horníků.

Ostrava se obrací na občany s výzvou o fotografie jejich předků v hornické uniformě, v pracovním oblečení nebo zkrátka s jakoukoliv hornickou tématikou. Materiály budou použity při přípravě prezentace hornického setkání s názvem FAJRONT!!! a pro potřeby prezentace a propagace města a jeho historie. Podobně už se obyvatelé Ostravy zapojili například u příležitosti 70. výročí osvobození Ostravy, oslav 100. výročí založení samostatného československého státu a dalších.

Naskenované fotografie společně s krátkými příběhy, které se k nim vážou, stačí poslat na nebo na . Sběr fotek probíhá do 15. dubna 2023. V rámci 27. setkání hornických měst a obcí České republiky se bude v Ostravě konat například hornický průvod, slavností ceremonie, mše svatá, výstava věnovaná historii hornictví a hornických spolků na Ostravsku, exkurze, komentované prohlídky a mimo jiné budou udělovány i ceny Český permon 2023. Doprovodný program se bude odehrávat zejména v centru města a na Slezskoostravském hradě. Veškeré aktuality budou postupně zveřejňovány na webu fajront.ostrava.cz.

Vloženo: 28. 3. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět