Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Konec studia a co teď? Kariérní centrum jako průvodce nejen při studiu!

Konec studia a co teď? Kariérní centrum jako průvodce nejen při studiu!
Podpis pana rektora na tvém diplomu ještě nezaschnul a květiny z promocí ještě stále dělají parádu? V tuto chvíli máš jako absolvent/ka o své kariéře jasnou představu. A nebo ne?

Konec studia a co teď? Kariérní centrum jako průvodce nejen při studiu! 

Podpis pana rektora na tvém diplomu ještě nezaschnul a květiny z promocí ještě stále dělají parádu? V tuto chvíli máš jako absolvent/ka Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava o své kariéře jasnou představu a už jsi podnikl/a kroky k jejímu rozjezdu. Někdo však ještě o své profesní cestě úplně jasno mít nemusí.  

Čekáš na příležitost, chceš si užít poslední prázdniny, cestovat a něco zažít. My na univerzitě chceme s absolventy zůstat v kontaktu, a to nejen prostřednictvím sítě Alumni. Je nám jasné, že na ideální pracovní pozici nemusíš natrefit hned napoprvé, a proto s tebou i nadále počítáme i v Kariérním centru VŠB-TUO.  

Připravili jsme pro absolventy nabídku, která zajistí, že přestup ze studijního do pracovního života bude hladký a že na něj budeš dobře připraven/a. Po dobu do tří let od ukončení studia patříš mezi tzv. „čerstvé absolventy“. Možná se ptáš, proč právě do tří let? Je to z toho důvodu, že do tří let od ukončení studia jsou absolventi na pracovním trhu vnímáni spíše jako junioři. Nabídky, které od firem dostáváme, jsou pak cíleně na juniorní pozice a nevyžadují mnohaletou předchozí praxi.  

Jistě jsi během studia využíval/a k+ portál (kportal.vsb.cz), tedy oficiální kariérní portál univerzity. Výhodou je, že tvůj profil budeš mít k dispozici právě po celé následující tři roky. Můžeš si tak i nadále prohlížet profily zaměstnavatelů, vybírat z jejich nabídek a pokud máš pečlivě a atraktivně vyplněný profil, je tady také možnost, že tě zaměstnavatel osloví s přímou nabídkou spolupráce. 

Ať už jsi profil v k+ portálu využíval/a, nebo se chceš registrovat nově, je potřeba registraci/přeregistraci provést pod vstupem jako absolvent a nastavit si tak soukromou e-mailovou adresu (ve chvíli, kdy máš statut absolventa). Kariérní portál se však může hodit i jinak – pokud začínáš podnikat nebo hledáš juniorní zaměstnance, možnosti k+ portálu pro zaměstnavatele jsou k dispozici i v této formě. 

11. března 2025 budeme opět pořádat veletrh pracovních příležitostí VŠB-TUO kariéra+ (karieraplus.vsb.cz). Je to největší veletrh svého druhu v Moravskoslezském kraji. Zajišťuje vzájemný kontakt přibližně 100 zaměstnavatelů a 3000 studentů a absolventů. Přemýšlíš o změně své profesní dráhy? Tak to si zapiš datum a určitě se přijď na veletrh podívat, zjistit možnosti na trhu práce a navštívit konzultační zónu s našimi profesionálními kariérními poradci.  

Je březen příliš daleko? Přijď nás navštívit už na podzim při příležitosti akce k+ kariérní den. Jedná se o pestrou směs konzultací, přednášek, workshopů a zajímavých aktivit z oblasti hledání práce, které jsou určeny studentům a absolventům. Jaké další výhody můžeš čerpat už nyní? Tak třeba našeho online průvodce na webu a jeho část Jak nastartovat kariéru, ve které najdeš spoustu vzdělávacích videí, tipů a návodů, jak na CV, pohovor nebo informace z trhu práce. 

Budeme moc rádi, když s námi zůstaneš v kontaktu a budeš nás informovat o svých profesních úspěších a zajímavých kariérních příbězích. 

Sleduj náš instagram a web kariernicentrum.vsb.cz.
 
Text: Alice Šustková, specialistka spolupráce se zaměstnavateli Kariérního centra VŠB-TUO;
Tereza Věntusová, PR a marketing koordinátorka Kariérního centra VŠB-TUO 

Vloženo: 21. 6. 2024
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9730 - Kariérní centrum
Zpět